تاریخ: ۱۹:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

با برگزاری آیین قرعه کشی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان اسپانیا، کاراته‌کاهای کشورمان حریفان خود را شناختند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در این دوره از رقابت‌ها که با حضور ۸۲۵ کاراته کا از ۶۷ کشور در شهر تاریخی تولدو اسپانیا از امروز آغاز می‌شود، در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، بهمن عسگری در گروه دوم این وزن، در نخستین دیدار به مصاف استفان کارواسینسکی از انگلستان می رود و در صورت پیروزی در گام بعدی با برنده مسابقه انگلیس و استرالیا پیکار می‌کند. در این وزن ۹۲ نفر ثبت نام کرده‌اند.

در وزن به اضافه ۸۴ کیلو گرم، سجاد گنج زاده در چهارمین حضور خود در لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ در نخستین مرحله با یوردان کانذدوف بلغاری مصاف خواهد داشت. سجاد در صورت برد با خورخه لوپز از اسپانیا مبارزه خواهد کرد.

هادی عرب دیگر کاراته کای ایران در این وزن، در گام نخست با میشل چیسلندی از ایتالیا مقابله می‌کند و در صورت پیروزی با خورخه گومز از اسپانیا مسابقه می‌دهد. این وزن ۵۵ شرکت کننده دارد.

اما در بخش بانوان، پگاه زنگنه یکی از مربیان تیم ملی بانوان کشورمان که برای حضور در دوره مربیگری فدراسیون جهانی به اسپانیا رفته، پس از سه سال دوری از میدان مبارزه؛ قصد دارد شانس خود را در تاتامی بیازماید. زنگنه که نامش در لیست شرکت کنندگان وزن منهای ۶۸ کیلو گرم دیده می‌شود، طبق قرعه کشی انجام شده در نخستین مبارزه با حریفی از سوئد دیدار می کند و در صورت برد با برنده پیکار چین و هنک گنگ روبرو می شود. در این وزن ۳۶ نفر ثبت نام کرده‌اند.

این رقابت‌ها طی روزهای شنبه و یکشنبه ( ۲۷ و ۲۸ خرداد) برگزار می‌شود.

جواد سلیمی، رییس کمیته داوران فدراسیون و یکی از داوران جهانی کاراته کشورمان به عنوان مدیر تاتامی در تولدو اسپانیا حضور دارد.

کاراته‌کاهای کشورمان با اسپانسر و هزینه‌های شخصی در کاراته وان اسپانیا حضور یافته‌اند./تسنیم

پاسخی بگذارید