تاریخ: ۱۷:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی کشورمان از سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال مالزی حمایت کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با مجله «فور فور تو» مالزی در حمایت از سرمربی جدید تیم ملی فوتبال مالزی که در اولین بازی‌اش که هدایت این تیم را در چارچوب مسابقات مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بر عهده داشت، تیمش ۲ بر یک مغلوب لبنان شد، گفت: مالزی کشوری است که پتانسیل بالایی در فوتبالش دارد. تا کنون چندین بار به مالزی آمده‌ام. فوتبال مالزی نیاز به یک تکان اساسی دارد و نلو وینگادا مناسب این کار است.

وینگادا دستیار کارلوس کی‌روش در دو قهرمانی تیم زیر ۲۰ سال پرتغال در مسابقات جام جهانی جوانان بود و برای مدت کوتاهی هم دستیار وی در تیم ملی ایران بود.

کی‌روش در ادامه اظهار داشت: اغلب با نلو صحبت می‌کنم و اطمینان دارم که او کارش را در تیم ملی مالزی به خوبی انجام خواهد داد. او مربی با دانش و باتجربه‌ای است. وینگادا سخت در تلاش است تا باعث پیشرفت تیم ملی مالزی شود و بازیکنانش هم از کار زیرنظر او لذت می‌برند.

وی ادامه داد: فوتبال مالزی نیاز به این دست مربیان دارد که بتوانند از عهده شرایط موجود برآید و در کنارش فدراسیون فوتبال این کشور را برای آینده تغذیه کند. اولین گام مالزی، مسابقات جام ملت‌های آسیا است و به وینگادا گفتم که تیمت باید ابتدا در منطقه خودش، سپس در آسیا خوب باشد و تنها پس از آن است که می‌تواند به حضور در جام جهانی فکر کند. آینده این است.

کی‌روش با اشاره به اینکه رسانه‌ها و هواداران مالزی باید نسبت به وینگادا صبور باشند و از او حمایت کنند، تأکید کرد: نلو تازه چند روزی می‌شود که کارش را با تیم ملی مالزی شروع کرده و نیاز به زمان دارد. او مربی خیلی خوبی در زمینه اضافه کردن بازیکنان جوان به تیمش است و با مربیان مالزیایی و کسانی که درگیر فوتبال ملی هستند، صحبت خواهد کرد. وینگادا تمامی بازیکنان را زیرنظر دارد و امیدوارم با تیم مالزی به موفقیت برسد.

سرمربی تیم ملی کشورمان صحبت‌های خود را اینطور جمع‌بندی کرد: مالزی مربی خوبی یافته است و اگر همه در کنار هم کار کنند، روزهای خوبی در انتظار تیم ملی مالزی خواهد بود./تسنیم

پاسخی بگذارید