تاریخ: ۱۶:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مسئول نقل وانتقالات باشگاه استقلال گفت: کسانی که اروپا را ندیده‌اند، فکر می‌کنند جای خاصی است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پندار توفیقی در مورد وضعیت نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال اظهار داشت: ما ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را جذب خواهیم کرد. براین اساس مهدی قائدی را از ایرانجوان بوشهر به خدمت گرفتیم و حسن بیت‌سعید و سجاد شهباززاده هم به استقلال اضافه شده‌اند. فکر کنم چهار خرید بیشتر نداشته باشیم تا پرونده نقل‌وانتقالات‌مان بسته شود.

وی در مورد پیوستن کاوه رضایی به شارلوای بلژیک گفت: رضایی با استقلال قرارداد یک ساله داشت و در آن قید شده بود که در صورت نداشتن پیشنهاد خارجی، فقط برای استقلال بازی کند. بنابراین هیچ پیش شرطی برای استقلال وجود نداشت. رضایی مدیربرنامه‌هایی دارد که بیشتر او پاسخگوست و خود این بازیکن پاسخگو نیست. رضایی ۸۰ درصد قراردادش را گرفته و ۲۰ درصد باقیمانده به مانند همه بازیکنان برای مالیات خواهد بود. این بازیکن هشتاد درصد از مبلغ قرارداد با کل آپشن‌هایش را گرفته و کوچک‌ترین اختلافی با او نداشتیم. قرارداد رضایی شفاف بوده و در فدراسیون فوتبال موجود است.

«مدیربرنامه‌های رضایی بارها قراردادش را ریز می‌کرد و ما یک سال پرتنش را داشتیم»، مسئول نقل‌وانتقالات استقلال خاطرنشان کرد: خیلی از بازیکنان بزرگ، لباس استقلال را برتن کرده‌اند. هوادار برای بازیکنی جان می‌دهد که با دلش بازی کند. ما به رضایی احترام گذاشتیم و پولش را پرداخت کردیم. در باشگاه استقلال سابقه نداشته که بازیکنی ۸۰ درصد پولش را پیش از پایان فصل بگیرد. قرارداد رضایی یک میلیارد تومان با ۶۰۰ میلیون آپشن بود. یعنی صددرصد قراردادش را گرفته و ۵۰ درصد آپشن‌هایش نیز پرداخت شده است. دو آپشن هم با وجود اینکه به او تعلق نمی‌‌گرفت، به خاطر همکاری به این بازیکن دادیم.

توفیقی در واکنش به اینکه گفته می‌شود جذب سجاد شهباززاده باعث جدایی کاوه رضایی شده است، گفت: من دلیل جدایی این بازیکن را نمی‌دانم. تا شب گذشته طبق صحبت با مدیربرنامه‌های رضایی، او بازیکن استقلال بود. رضایی تماس‌های علیرضا منصوریان را هم پاسخ نداد. متأسفانه اتفاق نامیمونی در استقلال رخ داد. با این وجود خوشحالیم بازیکنی از استقلال به یک تیم اروپایی خوب رفت. برخی‌ها اروپا را ندیده‌اند و فکر می‌کنند جای خاصی است. افرادی چون علی دایی، علیرضا منصوریان، مهدی پاشازاده، فرهاد مجیدی و… در تیم‌های بزرگی بازی کرده‌اند و باعث افتخار ما بوده‌اند. اینکه بازیکن بدون هیچ اطلاعی جدا شود، خوب نبود. مدیربرنامه‌های رضایی گفته بود که مشکل رضایی فقط مالی است، ما هم گفتیم موضوع پیچیده‌ای نیست. مگر سال گذشته قرارداد او را امضا نکردیم؟

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با رادیو تهران در خصوص جذب داریوش شجاعیان تصریح کرد: با توجه به شرط باشگاه گسترش فولاد و عزم باشگاه استقلال، امیدوارم این اتفاق بیفتد و شجاعیان را جذب کنیم.

مسئول نقل‌وانتقالات استقلال درباره بحث تمدید قرارداد سیدمجید حسینی خاطرنشان کرد: مدیربرنامه‌های حسینی همان مدیربرنامه‌های رضایی است. متأسفانه به جای اینکه بازیکنان مستقیم با باشگاه صحبت کنند، در صفحات مجازی صحبت می‌کنند. حسینی ساخته شده باشگاه استقلال است و منصوریان به این بازیکن بازی داد. بنا شد که حسینی به باشگاه بیاید، اما مدیربرنامه‌هایش را فرستاد. ما هم شرایط‌مان را به این بازیکن گفتیم.

توفیقی در مورد عدم جذب شایان مصلح گفت: برای این بازیکن آرزوی موفقیت می‌کنیم. پوشیدن پیراهن استقلال و پرسپولیس لیاقت می‌خواهد. اینکه بازیکن دو باشگاه را دستاویزی برای بالا بردن قیمت خود کند، پسندیده نیست. به دوستان پرسپولیسی هم بارها گفته‌ایم که اسیر فضاسازی بازیکنان و مدیربرنامه‌های‌شان نشوند. ما هیچ بی‌احترامی به مصلح نکردیم. دفتر کار ما طوری است که همه جلسات ضبط می‌شود. مسائل مالی برای مصلح خیلی اهمیت داشت، اما ما مبلغی طبق عرف پیشنهاد دادیم. ما با بازیکنان جوان خودمان قراردادهای دو سه ساله ۲۰۰، ۳۰۰ میلیونی می‌بندیم، اما مصلح مبلغ زیادی می‌خواست، بازیکنی که بدون حضور در لیگ برتر و اینکه تنها افتخارش بازی کردن در لیگ دسته اول و تیم خوب سپیدرود رشت بوده است، آنهم در حالی که دوران یادگیری فوتبالش در آکادمی استقلال بود. فضای بردن نقل‌وانتقالات برای ما ساده است، اما برخی کارهای بی‌اخلاقی را انجام نمی‌دهیم.

وی با اشاره به وضعیت پژمان منتظری تصریح کرد: مدت‌هاست با این بازیکن در تماس هستیم. او احتمالاً یکی دو روز استراحت خواهد کرد و سپس پای میز مذاکره می‌نشیند.

مسئول نقل‌وانتقالات استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا مجتبی جباری در لیست منصوریان قرار دارد یا نه، گفت: این بازیکن در لیست اولویت‌های منصوریان نیست. نمی‌توانیم بازیکنی را جذب کنیم که در لیست سرمربی نباشد. جباری سرمایه استقلال است و خیلی از بازی‌های بزرگ به نام ایشان رقم خورده، اما منصوریان او را در لیستش قرار نداده است.

توفیقی در پایان در مورد جذب بازیکن خارجی گفت: هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم./تسنیم

پاسخی بگذارید