رئیس فدراسیون وزنه برداری اروپا در خصوص اولتیماتوم کمیته ملی المپیک به انتقاد شدید از فدراسیون جهانی وزنه برداری پرداخت و آنها را مقصر اصلی دانست.
تاریخ: ۱۶:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
نام نویسنده: آرمان رسول پور

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، پس از ۴۹ دوپینگی که در المپیک‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ در رشته وزنه برداری رخ داد، کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی هشدار داد که باید تا دسامبر به این مسائل رسیدگی کند. کمیته ملی المپیک به آنها اولتیماتوم داد که در صورت عدم رسیدگی، رشته وزنه برداری در المپیک […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، پس از ۴۹ دوپینگی که در المپیک‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ در رشته وزنه برداری رخ داد، کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی هشدار داد که باید تا دسامبر به این مسائل رسیدگی کند.

کمیته ملی المپیک به آنها اولتیماتوم داد که در صورت عدم رسیدگی، رشته وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ حذف خواهد شد. این رشته در المپیک آینده یعنی ۲۰۲۰ توکیو با حذف ۶۴ سهمیه روبه‌رو شده است.

آنتونیو اورسو، رئیس فدراسیون وزنه برداری اروپا پس این اتفاق به انتقاد از فدراسیون جهانی پرداخت و اظهار داشت: کمیته ملی المپیک به فدراسیون یک صورت حساب داده که در صورت عدم رسیدگی به کل رشته وزنه برداری صدمه می‌خورد. این مسئله تنها به تاماش آیان و کسانی که او را انتخاب کرده‌اند بازنمی‌گردد.

وی تصریح کرد: این دوره جدای از اینکه چه کسی در راس آن قرار دارد، بدون شک بدترین آغاز یک دوره چهار ساله بوده است. هیچ بحثی ندارم و به هیچ مهارتی نیاز نیست تا متوجه شویم که هیچ کار بزرگی صورت نگرفته است. باید دوباره برای توسعه این ورزش دوباره رئیسی جدید انتخاب شود. این ورزش به یک شروع تازه با مردم و قوانینی جدید نیاز دارد.

پاسخی بگذارید