تاریخ: ۱۲:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به هشدار کمیته بین‌المللی المپیک در خصوص احتمال حذف این رشته ورزشی از رقابت‌های المپیک واکنش نشان داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به دنبال هشدار کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) در خصوص حذف این رشته ورزشی از رقابت‌های المپیک در صورت عدم رسیدگی به معضل دوپینگ در این رشته، سران IWF با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان دادند.

در بیانیه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری آمده است: در پی تصمیم IOC در تاریخ نهم ژوئن (۱۹ خرداد)، اعضای هیئت اجرایی در جلسه‌ای در شهر توکیو گرد هم آمدند و در خصوص این موضوع با یکدیگر تبادل نظر کردند. جامعه المپیک و وزنه‌برداری در حقیقت از نتایج تحلیل‌های به عمل آمده از بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ شوکه شده است و ما مسئولیت خود را به عنوان نهاد حاکم بر رشته المپیکی وزنه‌برداری درک می‌کنیم. لازم می‌دانیم بر این موضوع تأکید کنیم که IWF همواره برای مبارزه با دوپینگ و آن دسته از کسانی که برای گذاشتن تأثیر منفی بر تمامیت ورزش وزنه‌برداری تلاش کرده‌اند، مصمم بوده است و هیئت مدیره فدارسیون جهانی ورزنه برداری اکنون بار دیگر آمادگی خود را برای انجام فوری اقدامات و اعمال محرومیت‌های لازم اعلام می‌کند.

در ادامه بیانیه IWF آمده است: به عنوان اولین نتیجه از مباحثات آزاد، هیئت مدیره IWF تأیید می‌کند که یک کارگروه ویژه زبده، معیارهای متفاوت و اقدامات اولیه برای رسیدن به اهداف ذکر شده را تفهمیم خواهد کرد. با درک این موضوع که همیشه راه‌هایی برای پیشرفت وجود دارد، هدف IWF تقویت همکاری میان این نهاد و IOC و نیز کمیته‌های ملی المپیک و فدراسیون‌های عضو و توجیه اهمیت حیاتی داشتن یک هدف مشترک و تلاش جمعی برای جلوگیری از رخ دادن اتفاقاتی مشابه در آینده است. همه ما یک واحد هستیم که پیامی مشترک داریم: اتحاد پشتوانه ورزش ماست./تسنیم

پاسخی بگذارید