تاریخ: ۱۳:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مربی پیشین تیم ملی تکواندو گفت: واقعا نمی‌دانم چرا بعد از آن نتایج ضعیف در المپیک هنوز پولادگر بر سر کار است و اگر حفظ او در تکواندو را رفیق‌بازی ندانیم چه اسمی باید برای این موضوع بگذاریم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مجید افلاکی ضمن انتقاد شدید از عملکرد چند سال اخیر مسئولان فدراسیون تکواندو اظهار داشت: واقعا برای من سوال است که چرا وزیر ورزش بعد از آن نتایج افتضاح و نارضایتی‌های فراوان خانواده تکواندو در راس این فدراسیون تغیرات ایجاد نکرد. حرف من با وزیر این است که او امروز بر سر کار است و هیچ نگرانی ندارد پس چرا از برخی‌ها حمایت می‌کند و اجازه تغییر را نمی‌دهد. تکواندو که روزی گل سرسبد رشته‌های ایران بود امروز با تمام سرعت در سراشیبی سقوط حرکت می‌کند و آقایان فقط برای رفیق‌بازی از یکدیگر حمایت می‌کنند!

وی ادامه داد: بعد از المپیک مثل همیشه آقای رئیس سرمربی تیم ملی را برکنار کرد تا این بار بیژن مقانلو قربانی شود. واقعا خیلی برای مقانلو ناراحتم که با او چنین رفتاری شد اما از همان موقع هم در حرف‌هایم اشاره می‌کردم که چرا بیژن و بچه‌های تیم ملی حرف نمی‌زنند و چرا مسائل پشت پرده‌ای که برای آنها اتفاق افتاده بود را نمی‌گویند. این عادت آقای رئیس است که معمولا پاک‌کن دست می‌گیرد و اسم سرمربی را عوض می‌کند در حالی که مشکل اساسی خود اوست.

مربی پیشین تیم ملی در مورد حواشی اخیر اردوی تیم ملی تکواندو نیز گفت: این رفتار را از چند زاویه می‌شود آنالیز کرد، ابتدا اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در اردوی تیم ملی شاهد هستیم، باید به پای فرهنگسازی‌ گذاشت که رئیس در اردوها به راه انداخته است. وقتی اختیارات سرمربی به اندازه‌ای ایده‌آل نیست باید هم منتظر ترک اردوها و مسائل اینچنینی باشیم، از سوی دیگر این خود بازیکن است که باید در کنار کار قهرمانی، اخلاق خود را تقویت کند. هرچند که باید ببینیم که چه بر سر بازیکن آورده‌اند یا چه اتفاقاتی برای او افتاده که دست به چنین کارهایی می‌زند. به هر صورت نباید به همین راحتی قضاوت کرد.

افلاکی گفت: تیم ملی تا چند روز دیگر در رقابت‌های جهانی کره‌جنوبی به روی شیاب چانگ به میدان می‌رود. دوست دارم یادآوری کنم اولین قهرمانی در همین کشور کره که با اختلاف ۱۳ امتیازی به دست آمد، امیدوارم امسال هم با همین اقتدار در کره اول شویم، هرچند با توجه به شرایط کار بسیار سخت خواهد بود زیرا تیم‌ها با نفرات اصلی‌شان در این مسابقات حاضر خواهند شد. از صمیم قلب برای بچه‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم مهدی بی‌باک همانطور که در دوران قهرمانی موفق بود به عنوان سرمربی تیم ملی نیز موفق شود.

وی اظهار داشت: سوال بعدی من این است که بر چه اساس و با توجه به تخصص و فاکتوری آقای رئیس دست به انتصاباتی همچون مدیریت سازمان تیم‌های ملی می‌زند. اشخاصی که امروز این سمت را در اختیار دارند، واقعا چه پیشینه فنی و تجربه‌ای در این مورد دارند. آیا جز این است که می‌خواهند به هم نان قرض دهند، متاسفانه این روزها شاهد نان قرض دادن‌های بسیاری هستیم. /تسنیم

پاسخی بگذارید