تاریخ: ۱۳:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

در صورت تأیید شدن اتهام وارده از سوی دادستانی مادرید به مهاجم پرتغالی رئال مادرید در خصوص فرار از پرداخت مالیات، او ممکن است با مجازات‌های سنگینی مواجه شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در صورت اثبات تخلفات مالیاتی‌اش که روز گذشته (سه‌شنبه) نشریات اسپانیایی از آنها پرده برداشتند، ممکن است با جریمه نقدی سنگین و نیز مجازات حبس روبه‌رو شود.

به نوشته نشریه موندودپورتیوو، رونالدو طبق اعلام دادستانی ایالتی مادرید به خاطر ۴ فقره کلاهبرداری مالیاتی در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ ممکن است به پرداخت ۲۸ میلیون یورو جریمه نقدی محکوم شود.

طبق شکایت‌نامه اداره مالیات اسپانیا، رونالدو چهار سال متوالی درآمد‌های تبلیغاتی‌اش را به شرکت‌هایی در خارج از اسپانیا انتقال داده تا به این شیوه مقامات مالیاتی اسپانیا را دور بزند و مالیات درآمدهایش را نپردازد. اکنون طبق اعلام کارشناسان وزارت امور مالی و دارایی اسپانیا، کاپیتان تیم ملی پرتغال نه تنها ممکن است مجبور به پرداخت جریمه نقدی هنگفتی شود بلکه احتمال دارد که برایش مجازات حبس در نظر گرفته شود.

به گزارش موندو دپورتیوو احتمال دارد تا ۶ ماه آینده به پرونده تخلفات مالیاتی رونالدو رسیدگی نشود اما طبق اعلام کارشناسان وزارت امور مالی و دارایی اسپانیا، کریستیانو رونالدو صرفاً به خاطر تخلف مالیاتی‌اش در سال ۲۰۱۱، حداقل ممکن است به یک سال حبس محکوم شود. این در حالیست که او برای سه فقره تخلف مالیاتی دیگرش در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم برای هر یک از آنها ممکن است از دو تا ۶ سال به زندان بیفتد به این ترتیب در صورت اثبات کلاهبردای مالیاتی رونالدو علاوه بر جریمه نقدی ممکن است که برای او حداقل ۷ سال حبس در نظر گرفته شود./تسنیم

پاسخی بگذارید