تاریخ: ۹:۲۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ برای حفظ کورسوی امیدش دست به کار بزرگی زد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،آخرین بازی هفته هشتم انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در قاره آسیا با برتری ۳ بر ۲ قطر میزبان مقابل کره‌جنوبی به پایان رسید.

 در این بازی گروه اول آخرین دور گروهی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸  در آسیا که به میزبانی قطر انجام شد، تیم عربی توسط الحیدوس در دقایق ۲۵ و ۷۴ و عفیف در دقیقه ۵۱ به گل رسید و ۲ گل کره‌جنوبی به وسیله سونگ در دقیقه ۶۲ و هوانگ چان هی در دقیقه ۷۰ وارد دروازه میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ شد تا قطر پس از اینکه یک بار برتری ۲ بر صفر را با تساوی ۲ بر ۲ عوض کرد در نهایت فاتح این جدال دراماتیک شود.

 به این ترتیب با برتری ۳ بر ۲، قطر ۷ امتیازی شد و در رده پنجم جدول ۶ تیمی کورسوی امیدش برای کسب رتبه سوم و رسیدن به بازی‌پلی‌آف را حفظ کرد.کره‌جنوبی از فرصت افزایش اختلاف با ازبکستان رده سومی استفاده نکرد و اکنون با ۱۳ امتیاز و تنها یک امتیاز بیش‌تر از ازبکستان در رده دوم گروه، پشت سر ایران ۲۰ امتیازی قرار دارد.

 گفتنی است تیم ملی کشورمان با برتری ۲ بر صفر مقابل ازبکستان به عنوان اولین تیم آسیایی صعود خود به جام‌جهانی ۲۰۱۸ را قطعی کرد و رقابت برای سهمیه دوم صعود مستقیم بین کره‌جنوبی و ازبکستان و تا حدی سوریه است./تسنیم

پاسخی بگذارید