تاریخ: ۹:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

آوازه صعود ملی‌پوشان ایرانی به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در رسانه‌های یونان و هلند که لژیونرهای کشورمان در آنها بازی‌ می‌کنند، بلند شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم ملی فوتبال کشورمان شب گذشته (دوشنبه) با پیروزی ۲ بر صفر برابر ازبکستان حضورش در جام‌جهانی ۲۰۱۸ را پس از روسیه میزبان و برزیلی‌ها قطعی کرد. اتفاقی که بازتاب‌های گسترده‌ای در عرصه رسانه‌های بین‌المللی داشت.

در این میان یونان و هلند که دارای لژیونرهای ایرانی هستند خبر صعود تیم ملی فوتبال کشورمان را در صدر اخبار ورزشی خود قرار دادند. سایت رادیو ورزش یونان به عنوان معتبرترین رسانه‌ ورزشی این کشور با انتشار تصویری از شادی پس از گل ایران نوشت: ایران کریم انصاری‌فرد و مسعود شجاعی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ در روسیه حضور خواهد داشت.

در ادامه این خبر آمده است: تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش ۲ بر صفر ازبکستان را شکست داد و پس از برزیل دومین تیمی است که به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود می‌کند. گل‌های ایران را سردار آزمون و مهدی طارمی در دقایق ۲۳  و ۸۸ به ثمر رساندند. مسعود شجاعی، بازیکن تیم پانیونیوس در دقیقه ۵۰ یک ضربه پنالتی را از دست داد. او از ابتدا در ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال ایران قرار داشت اما کریم انصاری‌فرد، مهاجم المپیاکوس بازی نکرد.

سایت خبری باشگاه هیرنوین هلند نیز با اشاره به دومین حضور رضا قوچان‌نژاد با تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه پس از جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل نوشت: ایران با پیروزی ۲ بر صفر خانگی صعود خود را به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه قطعی کرد. سردار آزمون پاس عمقی در دقیقه ۲۳ را تبدیل به گل کرد و دروازه‌بان ازبکستان شانسی برای مهار آن نداشت. در دقیقه ۵۰ مسعود شجاعی ضربه پنالتی را از دست داد و ازبکستان در نیمه‌دوم سعی در به تساوی‌ کشاندن بازی داشت که موفق نشد. مهدی طارمی در دقیقه ۸۸ زننده گل دوم ایران بود و رضا قوچان‌نژاد نیز با ورود به زمین در دقایق پایانی عملکرد خوبی داشت.

/تسنیم

پاسخی بگذارید