تاریخ: ۹:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

صعود افتخارآمیز تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های این کشور داشته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شبکه آر اسپورت روسیه یکی از مهم‌ترین رسانه‌های ورزشی روسیه پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر ازبکستان و صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را به یکی از سه خبر اصلی صفحه اول خود تبدیل کرد و نوشت: ایران با گل‌های دقایق ۲۳ سردار آزمون (مهاجم تیم روستوف روسیه) و مهدی طارمی (۸۸) ازبکستان را شکست داد و صعود خود را از قاره آسیا به جام جهانی قطعی کرد.

این سایت روسی در ادامه این خبر آورده است: ایران در هشت بازی ۲۰ امتیاز کسب کرد و در دو بازی باقیمانده به پایان مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صدرنشین گروه A آسیاست.

خبرگزاری دولتی روسیه تاس نیز با قراردادن تصویر سردار آزمون خبر اصلی بخش‌ ورزشی خود را به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی اختصاص داد. تاس در این رابطه نوشت: ایران، ازبکستان را شکست داد و صعود خود را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قطعی کرد. ایران سومین تیمی است که پس از برزیل و روسیه میزبان در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور خواهد داشت.

خبرگزاری ورزشی چمپیونات و سایت روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه نیز پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر ازبکستان و صعود افتخارآمیز شاگردان کی‌روش به جام جهانی را در صدر اخبار خود قرار دادند.

انتهای پیام//تسنیم

پاسخی بگذارید