تاریخ: ۸:۵۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

۲ سایت معتبر تحلیل‌های متفاوتی از صعود مقتدرانه ایران به جام‌جهانی ۲۰۱۸ داشتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پس از قطعی شدن صعود تیم ملی کشورمان به جام‌جهانی ۲۰۱۸، سایت فیفا از ایران به عنوان اولین تیم آسیایی راه یافته به جام‌جهانی روسیه نام برد و سایت اسپانیایی «دیاریو اسپورت» از قهرمانان جدید فوتبال کشور ما نوشت.

در پیام تبریک سایت فیفا آمده است: ایران با برتری ۲ بر صفر خانگی مقابل ازبکستان در یک بازی نه‌چندان دشوار موفق شد به عنوان اولین تیم آسیایی به جام‌جهانی ۲۰۱۸ راه یابد و موجبات شادی فوتبالدوستانش را فراهم کند. گل‌هایی از آزمون و طارمی در شبی که مسعود شجاعی یک ضربه پنالتی را هدر داد، ایران را برای پنجمین بار به جام‌جهانی برد. تیم پرافتخار آسیا پیش از این در سال‌های ۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ به جام‌جهانی راه یافته بود.ایران باز هم نشان داد تیم اول آسیاست.

سایت «دیاریو اسپورت» اسپانیا هم نوشت: ایران، ازبکستان را شکست داد تا برای دومین بار متوالی و در مجموع پنجمین بار به جام‌جهانی راه یابد. گل اول ایران که توسط آزمون زده شد، بلافاصله در شبکه‌های مجازی به گل تاریخی خداداد عزیزی در بازی پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی ۱۹۹۸ مقابل استرالیا تشبیه شد. در ادامه طارمی هم جشن ایرانی‌ها را تکمیل کرد تا اکنون این ۲ گلزن به قهرمانان جدید فوتبال ایران تبدیل شوند./تسنیم

پاسخی بگذارید