تاریخ: ۹:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

در پایان روز نخست رقابت‌های بین المللی جایزه بزرگ گرجستان، مجتبی گلیج صاحب مدال طلا شد و اکبری و حسینی به مدال برنز دست یافتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام بالاوادزه و کارتوزیا در شهر تفلیس گرجستان آغاز شده که نمایندگان ایران در روز نخست این مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا و برنز شدند.

در روز نخست این رقابت‌ها سه فرنگی کار و دو آزادکار به مصاف حریفان خود رفتند که نتایج آن به شرح زیر است:

در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد مجتبی گلیج با غلبه بر کشتی گیرانی از کشورهای گرجستان و ترکیه راهی دیدار فینال شد.؛ وی در مسابقه پایانی حریف ترکیه ای را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد نیز امید حسن تبار مقابل حریف گرجستانی به پیروزی دست یافت اما در برابر کشتی گیر تاجیکستانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در کشتی فرنگی و در وزن ۵۹ کیلوگرم مصیب اکبری با شکست ۲ بر یک مقابل آندره استیگ برگ نفر سوم المپیک از نروژ راهی دیدار رده بندی شد و با شکست حریف خود به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۸ کیلوگرم نیز امیرحسین حسینی به دیدار رده بندی رفت و با پیروزی مقابل حریف خود به مدال برنز رسید و مهدی ابراهیمی در وزن ۸۰ کیلوگرم نیز با شکست مقابل حریف آمریکایی از دور رقابت ها کنار رفت.

امروز یکشنبه و در روز دوم این مسابقات نیز در کشتی فرنگی پیام بویری، سامان عزیزی و امیر قاسمی منجزی در اوزان ۷۵، ۸۵ و ۱۳۰ کیلوگرم و در کشتی آزاد جمال عبادی، محمدجواد ابراهیمی و امیررضا امیری در اوزان ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند./تسنیم

پاسخی بگذارید