تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

روزنامه الرایه قطر با اشاره به عدم تمکین بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان در سکوت یک‌ دقیقه‌ای به احترام قربانیان حوادث تروریستی لندن در بازی با استرالیا آنها را تروریست خواند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جنگ‌ ورزشی کشورهای عربی با قطر پس از قطع روابط دیپلماتیک در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است. فدراسیون فوتبال امارات به صورت رسمی با ارسال نامه‌ای به فیفا خواستار تغییر تیم داوری قطری در بازی آینده تیم ملی کشورش برابر تایلند در بازی هفته هشتم مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در گروه B آسیا شد.

فهد جابر المری (داور وسط)، یوسف الشمری و جمعه البوراشد (کمک‌ها) تیم داوری قطری هستند که برای قضاوت بازی امارات و تایلند انتخاب شدند اما فدراسیون فوتبال امارات خواستار تغییر آنها به دلیل بحران سیاسی این کشور با قطر شد.

خبر دیگر از تشنج در روابط ورزشی کشورهای حوزه خلیج فارس با قطر حاکی از آن است که امروز روزنامه الرایه قطر در مطلب کوتاهی با استناد به اخبار روزنامه‌های انگلیسی پس از عدم احترام بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان به سکوت یک‌دقیقه‌ای در احترام به قربانیان استرالیایی حوادث تروریستی لندن در بازی پنجشنبه شب گذشته برابر تیم ملی فوتبال استرالیا نوشت: بازیکنان تیم ملی عربستان تروریست هستند!

این روزنامه قطری نوشت: عربستانی‌ها ادعای مبارزه با تروریست‌ها دارند اما آنها در واقع با تروریست‌ها هستند. بازیکنان تیم ملی فوتبال عربستان توجه خود را به تروریست‌ها با عدم پذیرش سکوت یک دقیقه‌ای به احترام قربانیان حوادث تروریستی لندن نشان دادند. در حالی که بازیکنان استرالیا و جمعیت حاضر در ورزشگاه پیش از آغاز بازی هفته هشتم مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی سکوت یک‌دقیقه‌ای را پیشه کردند اما بازیکنان تیم ملی عربستان بدون توجه به احساس آنها به گرم کردن خود پرداختند. عربستانی‌ها که روز و شب مدعی مبارزه با تروریست‌ها هستند بهتر بود همگام با استرالیایی‌ها و جامعه جهانی با قربانیان حوادث تروریستی همدردی می‌کردند تا نشان دهند واقعا در خط مبارزه با تروریسم هستند.

روزنامه الوطن قطر هم امروز با انتقاد تند از اماراتی‌ها نوشت: به نظر می‌رسد رسانه‌های ورزشی امارات به مرحله هذیان‌گویی رسیدند. آنها اخلاق را زیر پا گذاشته و از فیفا خواستار تغییر تیم داوری قطر بازی برابر تایلند شدند.

این روزنامه قطری در ادامه اماراتی‌ها را به خاطر درخواست سلب میزبانی قطر از جام‌جهانی ۲۰۲۲ با کلماتی همچون سحر و جادو شدن و زندگی در دنیای دیگری خطاب قرار داده و  خواستار تغییر نگرش اماراتی‌ها شد./تسنیم

پاسخی بگذارید