تاریخ: ۱۳:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: تعطیلات پی در پی در لیگ باعث شد تا کیفیت آن محسوس نباشد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شاهرخ بیانی در خصوص ارزیابی وی از عملکرد لیگ شانزدهم گفت: لیگ شانزدهم هرگز نتوانست هواداران را راضی کند. اردوهای تیم ملی باعث شد تا لیگ از کیفیت بالایی برخوردار نباشد و تیم ها تا پایان فصل مجبور بودند تمرینات را تعطیل و بدنسازی انجام داده و برای آمادگی بازیکنانشان بدنبال بازیهای تدارکاتی باشند. مربیان باشگاه ها هم خیلی از این مسئله ناراحت بودند، نسبت به این قضیه گلایه داشتند اما به خاطر منافع تیم ملی سکوت کرده تا سرمربی و دستیارانش بتوانند با آرامش به کارشان ادامه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اتفاق مثبتی در لیگ وجود داشت که توجه شما را جلب کند؟ گفت: اتفاق مثبت لیگ شانزدهم حضور پرتعداد مربیان جوان بود که نشان دادند تا حدودی به علم روز مربیگری در دنیا آشنا هستند و باید به آنها اعتماد کرد و اجازه داد با شناختی که از علم مربیگری دارند به عنوان سرمربی در لیگ مشغول بکار شوند. مجتبی حسینی، منصوریان، گل محمدی از این دست مربیانی بودند که لیگ ما به آنها اعتماد کرد.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا لیگ ما در این فصل از لحاظ کیفی و فنی نسبت به گذشته بهتر شده است یا خیر، گفت: اعتقاد دارم پیشرفت آنچنانی نداشته و شاهد رشد کیفی خوبی نبودیم زیرا ساختار فوتبال کشور ما خوب نیست و ما حتی از داشتن زمین چمن و امکانات اولیه محروم هستیم. بنابراین نمی توانیم انتظار داشته باشیم فوتبال ما رشد داشته باشد. به جز چند ورزشگاه دیگر استادیوم های ما زمین و امکانات مناسبی برای بازی ندارند و تیم ها نمی توانند کارهای فنی و تاکتیکی انجام دهند. بنابراین فوتبال ما رشد نخواهد کرد و پیشرفتی در آن ملاحظه نخواهد شد.

بیانی در پاسخ به این پرسش که آیا جوانگرایی در فوتبال ما تاثیرگذار بوده است یا خیر، ادامه داد: در سالهای گذشته هرگز این تعداد بازیکنان جوان در لیگ نمی دیدیم. تیم ها بیشتر به دنبال خرید ستاره ها بودند و یا دلخوش به بازیکنان با تجربه اما امسال سایر تیم ها دست به جوانگرایی زدند و اعتقاد دارم از این جوانگرایی هم ضرر نکردند. استقلال یکی از همین تیم ها بود که توفیق اجباری نصیبش شد و با جوانانش بازیهای قابل قبولی ارائه داد و توانست در پایان لیگ به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند. جوانان از انگیزه بالایی برخوردارند، چشم به تیم ملی دارند و مایلند هر طور شده است خود را به سرمربی تیم ملی تحمیل کنند. بنابراین سعی می کنند از حاشیه ها به دور باشند و تنها با تمرینات منظمی که انجام می دهند می خواهند در فوتبال برای خود اعتبار کسب کنند.

پیشکسوت استقلال در خصوص نقاط مثبت و منفی لیگ شانزدهم گفت: نقطه مثبت آن حضور پررنگ بازیکنان جوان بود و نقطه منفی تعطیلات پی در پی لیگ شانزدهم بود که به تیم ها ضرر زیادی زد و آنها را از لحاظ فنی و مالی متضرر ساخت.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که برای لیگ هفدهم چه پیشنهادی دارید افزود: بعید می دانم کسی پیشنهادهای ما را گوش دهد اما اگر می خواهیم حضور پررنگی در سطح بین المللی داشته باشیم باید مسابقات را بدون وقفه برگزار کنیم. باشگاه ها باید زمان شروع و خاتمه بازیها را از قبل بدانند تا بتواند با یک برنامه ریزی دقیق لیگ را با قدرت آغاز کند./مهر

پاسخی بگذارید