تاریخ: ۱۳:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فیفا در حالی باشگاه پرسپولیس را در پرونده آنتونی گولچ به پرداخت یک میلیارد و دویست میلیون تومان محکوم کرده که این باشگاه قرارداد او را ۶۶۰ میلیون تومان اعلام کرده بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،باشگاه پرسپولیس در حالی در پرونده شکایت آنتونی گولچ محکوم شد که پیش از این بارها رسانه‌ها به این مورد اشاره داشتند و هر بار مسئولان باشگاه پرسپولیس در مور پرونده این بازیکن تاکید کردند که این باشگاه تخلفی در مورد گولچ مرتکب نشده و بر عکس آنها شاکی هستند که چرا گولچ رفته و به ایران برنگشته است.

شاید مسئولان باشگاه پرسپولیس متوجه این قضیه نبودند که وقتی بازیکن خارجی ۳ ماه حقوقش عقب بیفتند می‌تواند بعد از یکی دو بار هشدار به باشگاه، قراردادش را فسخ کند. کاری که گولچ انجام داد و برای رسیدن به پول قراردادش از باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت کرد. جالب اینکه باشگاه پرسپولیس هم برای محکوم کردن گولچ به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می‌کند و بعد از مدتی کمیته انضباطی این پرونده را رد کرده و خود را مرجع رسیدگی به این پرونده نمی‌داند!

پس از گذشت مدتی فیفا باشگاه پرسپولیس را محکوم به پرداخت طلب گولچ می‌کند و جای شکرش باقی است پرسپولیسی‌ها راهکار رسیدگی به این پرونده را پیدا کرده‌ و با راهنمایی مسئولان فدراسیون قصد دارند پرونده گولچ را به دادگاه CAS بروند.

روزبه وثوق‌احمدی سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: پرسپولیس در این پرونده محکوم به پرداخت ۲۷۷ هزار دلار و همچنین ۴۶ هزار دلار بابت بدهی قبلی (مجموع ۳۲۳ هزار دلار – حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان) شده است. باشگاه پرسپولیس فقط یک ماه فرصت دارد تا طلب گولچ را پرداخت کند یا اینکه اعتراض خود را به دادگاه CAS ببرد. اگر قرار باشد باشگاه پرسپولیس این پرونده را به دادگاه CAS ببرد باید مبلغ قابل توجهی را هم به این دادگاه پرداخت کند. در ادامه اگر رای نهایی دادگاه CAS هم به ضرر پرسپولیس باشد آن وقت درصدی به طلب گولچ به عنوان جریمه اضافه خواهد شد.

اختلاف چند صد میلیونی در قرارداد گولچ و آنچه در سازمان لیگ ثبت شده است
همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود مبلغ قرارداد آنتونی گولچ در سازمان لیگ ۶۶۰ میلیون تومان ثبت شده اما چطور وقتی مبلغ قرارداد این رقم است، رقمی که فیفا باشگاه پرسپولیس را محکوم به پرداخت کرده ۳۲۳ هزار دلار است؟ این در حالی است که گولچ مبلغی را هم به عنوان پیش قرارداد از باشگاه پرسپولیس دریافت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد مبلغی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ اعلام کرده تقریبا نیمی از قرارداد واقعی است که این بازیکن با باشگاه پرسپولیس امضا کرده است. در این مورد منتظر توضیح باشگاه پرسپولیس هستیم.

آمار خیره کننده گولچ در پرسپولیس!
باشگاه پرسپولیس در حالی در پرونده آنتونی گولچ به پرداخت حدود یک میلیارد و دویست میلیون محکوم شده است که این بازیکن آمار خیره کننده‌ای در پرسپولیس دارد. خیره کننده از این جهت که او حتی یک دقیقه هم با پیراهن پرسپولیس به میدان نرفته و بدون حتی یک بازی از پرسپولیس پول گرفته و بعد از جدایی از پرسپولیس هم به عضویت یک تیم کره‌ای درآمد تا در یک فصل از دو باشگاه دستمزد بگیرد./تسنیم

پاسخی بگذارید