تاریخ: ۱۵:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

جلسه کلاس مرحله نهایی مسابقات AFC امروز سه‌شنبه از ساعت ۹:۳۰ به وقت کوالالامپور در هتل ماریوت برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، پندار خمارلو و امیرعلی حسینی نمایندگان باشگاه پرسپولیس در مراسم تقدیر کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور هشت تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ شرکت کردند.

دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا اولین سخنران این مراسم، ضمن تبریک به تیم‌های صعود کننده  به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ اعلام کرد؛ مسابقات امسال در سطح بسیار بالایی برگزار شد و اینکه این تیم‌ها توانسته‌اند به این مرحله برسند، کار بسیار سختی بوده است و قطعا شاهد مسابقات بهتری در این مرحله خواهیم بود.

داتو وینسر در پایان صحبت‌هایش از حضار خواست تجربه‌های خود را با یکدیگر تبادل کرده و سوالات خود را در این کلاس کاری از یکدیگر بپرسند تا مسابقات مرحله بعد به شکل بهتری برگزار شود. در ادامه، از نمایندگان تیم‌هایی که به این مرحله راه یافته بودند نیز تقدیر شد و نشان AFC به آنها اهدا گردید.

بعد از آن، گزارشی از آنچه که تا به امروز در مسابقات گذشته است، مرور شد که در این بخش، به نمایندگان ایران و عربستان اشاره شد که این دو کشور مسابقات خود را در کشوری ثالث میزبانی کردند و عراق که در ایران از میهمانان خود میزبانی کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، به استانداردسازی مسابقات اشاره شد که از اهداف اصلی AFC است و در این راه عنوان شد که با هوادارانی که لیزر و یا نارنجک‌های دستی همراه می‌آوردند به شدید‌ترین شکل ممکن برخورد خواهد شد و اخطار AFC در این خصوص بسیار مطرح شد.

در ادامه، اشاره‌ای هم به محرومیت یکی از نمایندگان ایران (پرسپولیس) شد که به دلیل تخلفات تماشاگران خود از یک بازی خانگی محروم شده است. ضمن اینکه لبنان هم یک بازی محروم شده بود.

در آمارهایی که ارائه شد، به آمار حضور تماشاگران اشاره شد که امسال رشد خوبی داشته است و نکته حائز اهمیت در این میان این بود که بار دیگر به محرومیت یک نماینده از ایران اشاره شد و عنوان گردید با توجه به اینکه این باشگاه جزو پرتماشاگرترین باشگاه‌های آسیا است در صورت عدم محرومیت، انتظار میانگین تماشاگران بالاتری هم می‌رفت.

در بخش بعدی مراسم، مدیران بخش‌های مختلف معرفی شدند که در این قسمت شاهین رحمانی نماینده ایران نیز به عنوان مدیر بخش استادیوم و امنیت معرفی شد.

پاول رئیس کمیته مسابقات اعلام کرد که با توجه به اینکه در قانون جدید ۱۰ درصد تیم ملی و ۹۰ درصد عملکرد باشگاه‌ها تاثیرگذار است برای رنکینگ کشورها، تیم‌های حاضر در این مرحله با عملکرد خود تصمیم می‌گیرند که کشورشان در دو سال آینده چند نماینده در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا خواهند داشت.

پنجره ثبت‌نام تیم‌ها از فردا باز خواهد شد و تا ۱۵ روز قبل از اولین بازی خواهد بود که بعد از این تاریخ، تیم‌ها نمی‌توانند بازیکنی تا آخر مسابقات به لیست خود اضافه و یا از آن حذف کنند.

به هنگام استفاده از لیزر و نارنجک، بازی استقلال خوزستان و الجزیره امارات به نمایش گذاشته شد که دقیقه ۸۶ استقلال خوزستان گل مساوی را به ثمر رساند و بعد از آن نارنجک دستی به زمین پرتاب شد که با اینکه تصویر نارنجک نبود اما AFC روی صدای آن که در فیلم به گوش می‌رسید، حساس شده و آن را به کمیته انضباطی گزارش کرده اند.

بار دیگر جرایم اعمالی همچون لیزر، پرتاب نارنجک و مواد دودزا و … یادآوری شد و اعلام گردید که مبالغ جرایم مورد نظر اعمال و در صورت تکرار باشگاه‌ها از داشتن تماشاگر محروم خواهند شد.

/فارس

پاسخی بگذارید