تاریخ: ۹:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فدراسیون فوتبال عربستان قصد ارائه درخواستی به کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت رویارویی تیم‌های این کشور با قطری ‌ها همانند بازی با تیم‌های ایرانی در زمین بی‌‌طرف را دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به نقل از سایت اسپورت عربستان، فدراسیون فوتبال عربستان پس از تصمیم این کشور در قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر درخواست رسمی بازی با تیم‌های قطری در زمین‌ بی‌طرف همانند رویارویی با تیم‌های ایرانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا را ارائه می‌کند.

عربستانی‌ها که پیش از این موفق شدند کنفدراسیون‌ فوتبال آسیا را متقاعد به عدم سفر تیم‌های فوتبال این کشور به ایران و بازی با تیم‌های ایرانی در زمین بی‌طرف کنند امیدوار هستند این تصمیم در رابطه با قطر نیز عملی شود.

یک منبع موثق نیز در این رابطه به روزنامه الشرق‌الوسط عربستان گفت: انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال عربستان همگام با دولت پادشاهی این کشور که سفر اتباع عربستانی به قطر یا پذیرش اتباع قطری به عربستان را به خاطر خطر‌ات آن ممنوع کرده است گام بردارد. همچنین انتظار داریم که کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به تنش‌های بزرگ سیاسی در منطقه خلیج‌فارس درخواست بازی با تیم‌های قطری را در زمین بی‌طرف از سوی فدراسیون‌های فوتبال عربستان و حتی امارات بپذیرد.

خبر دیگر از تنش‌های سرایت کرده عربستان و قطر به حوزه ورزش حاکی از آن است که فدراسیون فوتبال عربستان هرگونه مصاحبه بازیکنان تیم ملی این کشور در خلال بازی هفته هشتم مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر استرالیا با رسانه‌های قطری را ممنوع کرده است. این تصمیم توسط مدیران فدراسیون فوتبال عربستان قطعی شده و به زودی اعلام رسمی می‌شود./تسنیم

پاسخی بگذارید