تاریخ: ۱۹:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

دروازه‌بان کروات پرسپولیس در مصاحبه‌ای جدید اظهارنظرهای جالبی در مورد زندگی در ایران و حضورش در پرسپولیس و هواداران این تیم کرده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بوژیدار رادوشویچ که در فصل اخیر با پرسپولیس قهرمانی در لیگ برتر ایران را تجربه کرد و به‌همراه این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافته است، این روزها در کرواسی تعطیلات خود را در کشورش می‌گذراند. او در گفت‌وگو با سایت «دالماتینسکی پورتال» کرواسی در خصوص جو موجود پس از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر گفت: جو، فوق‌العاده تأثیرگذار بود. پرسپولیس پس از ۹ سال به قهرمانی لیگ رسید و جوی دیوانه‌کننده بود. ایرانیان مردمانی شاد و هیجان‌انگیزی هستند. ما بیشترین تعداد تماشاگر را در ایران داریم. از ۸۰ میلیون جمعیت ایران، ۴۰ میلیون طرفدار پرسپولیس هستند.

وی افزود: جوی که تماشاگران ایرانی در ورزشگاه به وجود می‌‌آورند، فوق‌العاده است. در بازی‌های سطح بالا ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند و گرمای خاصی به بازی می‌بخشند. زمانی که برای اولین بار وارد ورزشگاه آزادی تهران شدم، باورم نمی‌شد که چنین جوی در آنجا حاکم باشد.

دروازه‌بان کروات پرسپولیس با اشاره به جریمه این تیم از سوی AFC که این تیم را مجبور کرد در دور رفت از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر لخویای قطر در ورزشگاه آزادی بدون تماشاگران خود بازی کند، اظهار داشت: نمی‌دانم چطور حتی این محرومیت را به اطلاع هواداران پرسپولیس رساندند، اما به‌هر حال حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا قطعی بود. خوشبختانه ما پس از تساوی بدون گل در خانه، در قطر به پیروزی رسیدیم و با شایستگی به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کردیم.

رادوشویچ ضمن تمجید از سرمربی کروات پرسپولیس که هموطن اوست، گفت: ما در پرسپولیس به تمامی اهدافی که برای خود ترسیم کرده بودیم، رسیدیم. ما یک مربی بزرگ و یک آموزگار را در رأس تیم داریم و قهرمانی پرسپولیس را باید مدیون برانکو ایوانکوویچ بدانیم. او از آمار و رکوردهایی که پرسپولیس از خود به جای گذاشت، واقعاً لذت برد.

وی ادامه داد: باید به شما بگویم که شکست برای پرسپولیس یعنی فاجعه، چرا که زن و مرد از شکست تیم محبوب‌شان به‌شدت ناراحت می‌شوند و حتی اشک می‌ریزند. خیلی خوش‌شانس بودیم که این فصل خیلی شکست نخوردیم. کنار اینها ما خیلی نمی‌توانیم از آپارتمان‌های خود خارج شویم، چون هواداران ما را در خیابان‌ها خیلی سریع می‌شناسند! برای خود من بارها پیش آمده است که هواداران با گفتن «رادو، رادو» اغلب من را می‌شناسند.

رادوشویچ که تنها بازیکن خارجی پرسپولیس به شمار می‌رود و رقیب اصلی او در این تیم بهترین دروازه‌بان ایران است، در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: بیرانوند دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای است و با وجود او من در هفت بازی درون دروازه پرسپولیس ایستادم. بیرانوند ممکن است به تیم خارجی ملحق شود و باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. داشتن دروازه‌بانی که رکورد طولانی‌ترین پرتاب دست‌ را دارد، فوق‌العاده است. پرتاب دست‌های علیرضا تا ۸۵ متر می‌رسد. تیم ملی ایران با وجود داشتن او، تیمی کامل است.

رادوشویچ در مورد تجربه متفاوت حضورش در ایران هم گفت: البته که سازگار شدن برای زندگی در ایران آسان نبود و همه چیز جدید بود. در ابتدا نسبت به رفتن به ایران خیلی تردید داشتم، اما وقتی به آنجا رفتم، متوجه شدم که اصلاً هیچ مشکلی وجود ندارد. در ایران قوانین مذهبی وجود دارد که باید به آنها احترام گزارد، اما آنها به‌آرامی در حال نزدیک شدن به غرب هستند.

دروازه‌بان کروات سرخپوشان تهرانی یادآور شد: در ایران بانوان هم عاشق فوتبال هستند که این فوق‌العاده است، اما بر اساس قوانین ایران آنها نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند که به این قانون نیز احترام گزارده می‌شود. توجیه آنها هم این است که در ورزشگاه‌های ایران دشنام‌های زیادی سر داده می‌شد.

وی در مورد وضعیت ترافیکی تهران هم تأکید کرد: ترافیک تهران فاجعه‌بار است. من هرگز در تهران رانندگی نمی‌کنم و خوشبختانه راننده شخصی دارم. مزیتی هم وجود ندارد و قوانین راهنمایی و رانندگی در ایران هم سختگیرانه و هم بامداراست./تسنیم

پاسخی بگذارید