تاریخ: ۱۵:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سومین دوره مربیگری و داوری اسپوکس در سال ۹۶ به میزبانی استان گیلان و در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون انجمن‌های ورزشی، دوره مربیگری و داوری اسپوکس به مدت سه روز و با حضور ۵۳ مربی از رشته های مختلف به صورت فشرده و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار و با استقبال قابل توجهی همراه شد.

این کارگاه آموزشی با تدریس محمدرضا هاشم پور، رئیس انجمن اسپوکس کشور، خدیجه لطفی دیلمی و سجاد هاشم پور و در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد.

فلسفه پیدایش و تاریخچه ورزش اسپوکس، معرفی و آشنایی با ابزارها یا ماده‌های ورزشـی اسپوکس، قوانین مسابقات ماده‌های مختلف ورزشی، آموزش کامل ماده اول «آکیناکه» و خلاصه‌ای از آموزش ماده‌های دیگر این رشته تشریح و تدریس قوانین کامل داوری و آزمون دوره‌های عملی مربیگری و داوری مهمترین سرفصل‌های دوره‌های آموزشی مذکور بود.

همچنین در خلال برگزاری این کارگاه آموزشی، همایش خانوادگی ورزش اسپوکس نیز در در محل منظر ساحلی منطقه آزاد انزلی برپا شد که شرکت کننده‌های دوره در گروه‌های ۳ نفره تقسیم شده و تعدادی از خانواده‌ها و افراد علاقه مند را زیر نظر گرفته و ضمن معرفی و آموزش رشته اسپوکس گوشه ای از این رشته مفرح و جذاب را به نمایش گذاشتند./تسنیم

پاسخی بگذارید