تاریخ: ۱۵:۲۷ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

در حالی که سرپرست کمیته جوانان و سرمربی و مدیر تیم جوانان پاسخگو نیستند مربی این تیم پس از توضیحات خبرنگار تسنیم پذیرفت که محل اردو، دانمارک بوده نه آلمان.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،درباره تیم جوانان با واکنش فدراسیون فوتبال و اعضای تیم جوانان مواجه شده است. تسنیم ابتدا در تاریخ ۱۳ اردیبهشت خبری با تیتر «پیشنهاد خنده‌دار در جلسه کمیته تیم‌های ملی: جام جهانی فوتبال جوانان را ۵ روز دیرتر آغاز کنید تا آماده شویم!» روی خروجی فرستاد و سپس مصاحبه‌ای از فریدون معینی منتشر کرد  که سرپرست کمیته جوانان در  آن به صراحت گفته بود که این پیشنهاد نظر او بوده است. اتفاقات تیم جوانان اما به همین جا ختم نشد و برگزاری اردو در دانمارک که از سوی اعضای تیم و فدراسیون فوتبال، اردوی آلمان اعلام شده بود نیز پس از جام جهانی  در گزارشی با عنوان «گزارش ویژه از اتفاقاتی که برای تیم جوانان رخ داد/ اردوی «توندِر» را به‌جای «هامبورگ» جا زدند + تصاویر » منتشر شد.

گزارش اتفاقات اردوی دانمارک هم با واکنش فدراسیون فوتبال همراه شد. سایت فدراسیون فوتبال که مدتی است تغییر رویه داده و «شب‌کار» شده است ساعت ۲۲ چهارشنبه هفته گذشته مصاحبه‌ای‌ از بهزاد آزاد مدیر تیم جوانان منتشر کرد که وی در بخشی از صحبت‌هایش به گزارش تسنیم واکنش نشان داده و گفته بود: «… اردوی تیم جوانان ایران پس از تایید مستقیم سرمربی تیم و در یکی از دنج‌ترین مناطق آلمان برپا شده بود. تصاویر مربوط و مستندات لازم پیرامون محل این اردو هم موجود است و برخلاف ادعای مطرح شده از سوی یک بازیکن و همچنین یک رسانه، این اردو در شرایط فوق العاده مطلوبی برگزار شد. در آن اردو ۱۲ اتاق دو تخته برای بازیکنان در نظر گرفته شده بود که در دو اتاق فقط و فقط به مدت دو شب تخت دوطبقه گرفته شد که پس از اینکه اتاق های دیگر خالی شد بلافاصله به همان اتاق دو تخته بدل شد. ضمن اینکه فیلم منتشرشده هم اساسا از کمپ ما در آلمان نبود و مثل این می‌ماند که مثلا تیم ملی در حال تمرین در زمین شماره یک آزادی است و فردی برود و از قسمت خاکی مجموعه آزادی فیلم بگیرد و بگوید تیم ایران در این محل تمرین می‌کند. به نظرم طرح چنین بحث‌هایی در شرایط فعلی ضمن اینکه عاری از واقعیت هستند بعید می‌دانم کمکی به فوتبال ما کنند.»

با وجود اینکه  با استفاده از نقشه کاملا مشخص بود که محل برگزاری اردو دانمارک بوده نه آلمان اما مدیر تیم جوانانهمانند امیرحسین پیروانی سرمربی تیم اصرار و تأکید دارد که این  تیم در آلمان اردو زده است.  بنایی برای پاسخ دادن مستقیم به اظهارات مدیر تیم جوانان نداشت و برخلاف فدراسیون فوتبال، گزارش خود را مستند و همراه با عکس و فیلم منتشر کرد و از این رو در ۴۸ ساعت گذشته تلاش کرد با آزاد، پیروانی و معینی در این باره صحبت کند اما این افراد پاسخگوی تلفن خود نبودند. در نهایت برای اینکه از یکی از مسئولان تیم جوانان اظهار نظری داشته باشیم سراغ کوروش برمک مربی این تیم رفتیم. گفت‌وگو با برمک به دو بخش فنی و غیرفنی تقسیم می‌شود و برای اینکه رعایت عدالت شود تمام آن چیزی که برمک گفته به رشته تحریر درآمده است.

کوروش برمک در خصوص عملکرد تیم جوانان گفت: بحث‌های من درباره تیم جوانان در سه بخش خلاصه می‌شود. یک بخش درباره گزارش عملکرد تیم جوانان ایران در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیاست که در مشهد برگزار شد. ابتدا بگویم وقتی مسئولیت تیم جوانان در آذرماه ۹۳ به عهده این کادرفنی گذاشته شد، امیرحسین پیروانی با کادرفنی جلسه‌ای گذاشت و اهداف‌مان را در آن جلسه تشریح کردیم. اهداف این بود که ما با تمام قدرت کارمان را پیش ببریم و پس از صعود به مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین بتوانیم بازی‌های خوبی انجام داده و سهمیه جام جهانی را بگیریم.

وی افزود: برای اینکه به این هدف برسیم، ۱۱ فصل را مقابل خودمان قرار دادیم و برنامه‌ریزی کردیم. یکی مراحل ما، استعدادیابی بازیکنان بود که اصل موضوع محسوب می‌شد. کادرفنی در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور حضور یافت، استعدادیاب‌ها استعدادها را معرفی کردند، ارزیابی بازیکنان قبلی تیم‌های پایه در دستور کار قرار گرفت و شاخص‌های آنها را با بازیکنانی که خودمان استعدادیابی کردیم، مقایسه کردیم. یکی دیگر از مراحل مهم ما، درخواست برای برگزاری اردوهای داخل و خارج از کشور بود. تعداد جلسات تمرینی، بازی‌های داخلی و خارجی، تاکتیک‌های تمرینی، توجیه بازیکنان برای بازی با سیستم‌های مختلف و تمام این مسائل را به صورت تئوری برنامه‌ریزی کردیم که میزان اینکه این کارها چقدر در قهرمانی آسیا و جام جهانی به ما کمک کرد، مشخص خواهد شد.

مربی تیم فوتبال جوانان با اشاره به اینکه این تیم در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا که در مشهد برگزار شد با تیم‌های نپال، اردن و کویت همگروه بود، خاطرنشان کرد: تمام باشگاه‌های لیگ تهران و استعدادهای استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، همدان، مرکزی، کهکیلو و بویر احمد، خوزستان، مازندران و گیلان را که در لیگ برتر و لیگ دسته اول تیم دارند، رصد کردیم. پس از این رصد کردن، بیش از ۸۰۰ شناسنامه ورزشی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ۵۰ نفر برای مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا به AFC معرفی شدند. در نهایت ما ۲۳ نفر را برای حضور در مسابقاتی که در مشهد برگزار شد به اردو دعوت کردیم. در این مدت هم ۱۳ اردو در تهران داشتیم، چهار اردوی داخلی در شهرهای مختلف برگزار کردیم و دو اردو هم در قطر و ایتالیا داشتیم.

برمک به تمرینات آماده‌سازی تیم جوانان پیش از مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا اشاره کرد و ادامه داد: ابتدای اردوها از بازیکنان تست‌های آمادگی جسمانی گرفته بودیم و در آستانه مسابقات هم که این تست را گرفتیم، بازیکنان به شرایط مناسبی رسیده بودند. در این مدت هم ۱۱ بازی دوستانه داخلی انجام دادیم که ۷ برد، یک باخت و سه مساوی داشتیم. ۲۶ گل زده و ۶ گل خورده آمار ما بود که میانگین گل زده ما ۲ گل و دریافت نیم گل بود. با تیم‌های قطر، دانمارک، سوریه، ایتالیا، عراق و تاجیکستان هم بازی دوستانه داشتیم که برخی بازی‌های رفت و برگشت بود و در مجموع ۸ بازی دوستانه بین‌المللی انجام دادیم که نتیجه آن کسب چهار برد، دو تساوی و دو شکست بود. ۱۲ گل زده و ۸ گل خورده داشتیم که میانگین ۱٫۵ گل زده و یک گل خورده در هر بازی داشتیم. در تمام تمرین‌ها و بازی‌های دوستانه، با بازیکنان سیستم‌ها را مرور کردیم و با تمام آمادگی وارد مسابقات مقدماتی شدیم. در اولین بازی ۱۰ بر صفر نپال را شکست دادیم و برد ۳ بر صفر و ۲ بر صفر مقابل اردن و کویت هم میانگین ۵ گل زده و بدون گل خورده در هر بازی را برای ما به جا گذاشت. با این آمار وارد مسابقات نهایی قهرمانی آسیا شدیم و پیش از شروع مسابقات هم برای بازیکنان قواعد حرفه‌ای داوری را با تدریس هوشنگ نصیرزاده و ارتقای قابلیت‌های ذهنی را با تدریس خسرو حمزه داشتیم. تمرینات و اردوهای ما در تهران هم در هتل آکادمی و کمپ تیم‌های ملی به صورت مستمر برگزار شد.

«بخش دوم صحبت‌های من مربوط به برنامه‌های بعدی ما و استعدادیابی جدید، اضافه شدن بازیکنان جدید همزمان با حضور بازیکنان قبلی در اردوهاست». وی با بیان این جمله ادامه داد: پس از اینکه بازیکنان جدید را کشف کردیم، برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا خودمان را آماده کردیم. اردوهای ما در مرحله دوم ۱۰ اردو در تهران چهار اردو در شهرستان‌ها و چهار اردوی خارج از کشور در ترکیه و آلمان و تورنمنت در سنگاپور و چین بود. در این اردو هم دو تست آمادگی جسمانی در شروع و پایان اردوها گرفتیم که اوج آمادگی جسمانی بازیکنان در آستانه مسابقات بسیار مناسب بود. در مجموع این اردوها ۱۴ بازی داخلی با تیم‌های لیگ برتری و تیم‌های منتخب استان‌ها برگزار کردیم که ۸ برد، سه باخت و سه مساوی با ۳۰ گل زده و ۹ گل خورده آمار ما بود. بازی‌های بین‌المللی ما هم ۱۵ بازی با تیم‌هایی چون دانمارک، منتخب آنتالیا، عراق، سنگاپور، هل اشتاین و کیل آلمان، امیدهای هامبورگ، ازبکستان، سنگاپور، چین، مکزیک، قزاقستان و… بود. در این بازی‌ها ۱۰ برد، سه باخت و دو تساوی داشتیم و ۳۶ گل زده و ۱۱ گل خورده در این بازی‌ها برای ما ثبت شد. بازهم پیش از مسابقات قهرمانی آسیا مسائل و قواعد حرفه‌ای داوری را این بار با حسن کامرانی‌فر برای بازیکنان برگزار کردیم و جلسه ارتقای ذهنی هم برگزار شد. از نظر فنی هم ارتباط خوبی بین پیروانی و کارلوس کی‌روش برقرار شده بود که باعث شد یک بازی دوستانه با تیم ملی بزرگسالان در زمین اصلی ورزشگاه آزادی داشته باشیم.

مربی تیم فوتبال جوانان افزود: نتایج ما در مسابقات قهرمانی آسیا، تساوی یک – یک با قطر بود. با ژاپن صفر – صفر کردیم و در بازی با یمن هم یک بر صفر پیروز شدیم که به پلی‌آف صعود کردیم. بعد از شکست ۲ بر صفر ازبکستان، جواز صعود به جام جهانی را گرفتیم، اما در نیمه نهایی ۶ بر ۵ به عربستان باختیم و نتوانستیم به فینال برویم. آمار ما در این مسابقات هم ۲ برد، ۲ مساوی و یک باخت بود که ۹ گل زده و ۷ گل خورده داشتیم. با این حال، خوردن ۶ گل از عربستان ما را هوشیار کرد که باید در خط دفاعی کار کنیم، اما در بازی‌هایی که انجام دادیم به یک نتیجه مثبت رسیدیم. اینکه ما با سیستم‌های مختلف بازی کردیم و بازیکنان نشان دادند در سیستم‌های مختلف قابلیت بازی کردن دارند و انعطاف پذیر هستند.

برمک خاطرنشان کرد: ۱۵ روز پس از اینکه از بحرین برگشتیم، فدراسیون فوتبال با هماهنگی خوبی که با فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی انجام داده بود، به تورنمنت خوبی اعزام شدیم. با اینکه خستگی مسابقات روی تن ما بود، اما در این تورنمنت بازی‌های خوبی با کره‌جنوبی، نیجریه و انگلیس داشتیم که دستاور خوبی برای ما داشت. بهترین دستاورد آن هم آشنایی با شرایط آب و هوایی کره جنوبی بود و اینکه با یک تیم آفریقایی و اروپایی بازی کردیم که در جام جهانی هم با تیم‌های این قاره‌ها همگروه بودیم. پس از استراحت لازم، برحسب نیازی که داشتیم، برنامه‌ریزی کردیم اردوهای ما برای حضور در جام جهانی از دی‌ماه آغاز شود، یک اردو در بهمن‌ماه داشته باشیم و پیشنهاد کمپ هلند و آلمان در اسفندماه ۹۵ و فروردین‌ماه ۹۶ داشتیم.

وی افزود: با توجه به شرایطی که داشتیم، می‌دانستیم بازیکنان پس از مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین افت خواهند کرد، اما با استراحت خوب می‌توانستند از این افت خارج شده و آماده جام جهانی شوند. با این حال با بازی کردن بیشتر آنها در تیم‌های باشگاهی، آنها وارد افت دیگری شدند. در شرایطی که دغدغه ما حضور بازیکنان در اردوها بود، کادرفنی تیم جوانان و در رأس آن پیروانی برنامه‌ریزی حضور بازیکنان در اردو را انجام دادیم. آقای ساکت هم برای کمک به تیم جوانان جلسه هماهنگی با مدیران باشگاه‌ها را برای حضور بازیکنان در اردو برگزار کرد. با این وجود با عدم حضور بازیکنان اصلی، یک اردو و یک تورنمنت را برگزار کردیم. باتوجه به اینکه پیشنهاد اردوی هلند و آلمان را داشتیم، آقای پیروانی تصمیم گرفت این دو اردو را تبدیل به یک اردو کنیم تا از موقعیت بهتری استفاده شود. چون اواخر اسفند و اوایل فروردین تیم ملی بازی داشت و روزهای فیفا بود، باشگاه‌ها عملاً تعطیل بودند و پیروانی با این برنامه‌ریزی کاری کرد که تمام بازیکنان را در اختیار داشته باشیم.

مربی تیم فوتبال جوانان تصریح کرد: قرار شد ما اردویی را از ۲۶ اسفند تا ۶ فروردین با حضور بازیکنان اصلی همراه با سه بازی خوب برگزار کنیم و برگردیم. با توجه به اینکه بازیکنان اصلی ما در تیم‌های باشگاهی که بیشتر لیگ برتری و دسته اولی بودند، مجبور بودیم به بدنسازی آنها اعتماد کنیم. یعنی عملاً نمی‌توانستیم در میانه فصل با آنها بدنسازی انجام بدهیم. در نهایت به اردوی آلمان رفتیم و سه بازی دوستانه برگزار کردیم که مربوط به زمین پشتی زمین تمرینی ما بود. در کمپی که ما حضور داشتیم چند زمین تمرین بود که فیلم منتشر شده از زمین بی کیفیت بود و ما این را دور از انصاف و حقانیت می‌دانیم.

توضیح مهم  محتوای آن گزارش جدا از شرایط نامناسب اردویی، اسکان دادن بازیکنان در اتاق‌های کوچکی که تخت‌های دو طبقه و خوابگاهی داشت، جا زدن تیمی محلی به جای سن پائولی و… به کتمان حقیقت که درباره محل اردو گفته شده ارتباط بیشتری داشت. اینکه اردوی تیم جوانان در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۵ تا ۷ فروردین‌ماه ۹۶ در شهر «توندِر» دانمارک برگزار شده، اما به بازیکنان گفته شده بود این اردو در شهر هامبورگ آلمان برگزار می‌شود. حتی امیرحسین پیروانی و بهزاد آزاد در مصاحبه‌های خود اعلام کردند این اردو در منطقه دنجی در آلمان برگزار شد. (در این مصاحبه به کوروش برمک هم گفته شد که حتی خودش اعلام کرد این اردو در آلمان برگزار شده، در حالی که اردو در دانمارک برگزار شد)

برمک پس از شنیدن صحبت‌های خبرنگار تسنیم در خصوص گزارش این خبرگزاری و عدم پاسخگویی مسئولان تیم جوانان درباره برگزاری اردوی تیم در دانمارک که گفته شده بود در آلمان برگزار شده است، گفت: نمی‌شود شما به میهمانی دعوت باشید و ندانید به کجا می‌روید. مگر می‌شود ما ندانیم اردوی خود را در کجا برگزار می‌کنیم؟ کادرفنی در جریان بود که این اردو در منطقه‌ای به اسم توندِر برگزار می‌شود و اردوی ما هم در این منطقه بود. اگر این منطقه در دانمارک است، خب اردوی ما در دانمارک برگزار شده است. با این حال من به عنوان مربی تیم فقط می‌توانم در خصوص مسائل فنی اردو صحبت کنم و در حیطه اختیاراتم نیست در خصوص نحوه برگزار اردو، محل آن، هزینه آن و سایر مسائل اظهار نظری داشته باشم. ضمن اینکه با توجه به انتظاراتی که از تیم داریم، خوب نیست که چنین مسائلی را بُلد کنیم.

«مربی تیم جوانان پس از پذیرفتن این مسئله که اردوی این تیم در دانمارک برگزار شده با توضیح دیگری از سوی خبرنگار تسنیم مواجه شد. توضیحی مبنی بر اینکه حتی اعلام شد که تیم جوانان در سومین بازی خود به مصاف سن پائولی می‌رود که فریدون زندی مربی آن است، اما چند بازیکن تیم جوانان اعلام کرده‌اند نه خبری از سن پائولی بود نه از فریدون زندی و یک تیم محلی مقابل آنها صف‌آرایی کرد که بازیکنانش قبل از مسابقه سیگار می‌کشیدند و نوشابه می‌خوردند.» وی در خصوص این مسئله به تسنیم گفت: قرار بود با تیم سن پائولی بازی کنیم که فریدون زندی هم مربی این تیم است. شب قبل از بازی او تماسی با کادرفنی ما داشت و اعلام کرد سرمربی سن پائولی بازی را لغو کرده و این مسئله باعث ناراحتی ما شد. پیروانی هم وقتی دید شرایط به این شکل است، باتوجه به دو بازی سنگینی که انجام داده بودیم، گفت بهتر است بازی سوم سبک باشد. در کمپی که بودیم، از مسئولانش خواهش کردیم تیمی را برای بازی دوستانه با ما در نظر بگیرند که حضور ذهن ندارم بگویم چه تیمی مقابل ما بازی کرد. با این حال هرکسی مطرح کرده ما به اسم سن پائولی با تیم دیگری بازی کردیم، موضوع همین بوده و ما خودمان تصمیم گرفتیم بازی سبکی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که عدم روشنگری مسئولان این تیم از جمله پیروانی و آزاد و همچنین فدراسیون فوتبال باعث شده چنین حاشیه‌هایی به وجود بیاید و حتی در خصوص هزینه این اردو هم روشنگری نشده است، اظهار داشت: همانطور که گفتم یکی از گزینه‌های ما برای برگزاری اردو آلمان و دیگری هلند بود. من در جریان انتخاب اردو نیستم، اما قاعده این است که با سرمربی در این خصوص صحبت می‌کنند، شرایط کمپ‌های مختلف برای پیروانی ایمیل شد و او پس از دیدن تمام کمپ‌ها تصمیم گرفت تیم به کمپ توندر برود و به ما هم این موضوع اعلام شد. حالا هر چیزی بوده، قیمت این کمپ زیاد یا کم بوده یا نه من در جریان نیستم. اکنون هم می‌گویم اردوی ما در دانمارک خوب بود و به عنوان مربی تیم و مسئول فنی، از عملکرد بازیکنان در این اردو راضی بودیم و این کمپ برای ما دستاورد داشت.

برمک ادامه داد: در اردویی که داشتیم، به دستاوردهای خوبی رسیدیم. اردویی که با تمام بازیکنان برگزار شد و بازی‌های دوستانه خوبی هم برگزار کردیم. پس از آن سه چهار روز زودتر از برنامه و از ۲۸ فروردین‌ماه اردوی نهایی خود را آغاز کردیم. با هماهنگی‌هایی که آقای ساکت انجام داده بود، باشگاه‌ها قبول کردند که از اول اردیبهشت بازیکنان تیم جوانان را به ما بدهند. فقط باتوجه به بازی‌های آسیایی استقلال و ذوب‌آهن برای عدم حضور امید نورافکن و مهران درخشان‌مهر در اردوها موافقت شد، چون آنها نفرات فیکس تیم‌های خود بودند. با وجود قول‌هایی که داده شده بود و هماهنگی‌ها، ما تا ۱۴، ۱۵ اردیبهشت که لیگ برتر تمام شد، تیم‌مان را کامل در اخیترا نداشتیم. دغدغه ما که همیشه هم به پیروانی می‌گفتم، این بود که اگر بازیکنان‌مان را در اختیار نداشته باشیم، به لحاظ بدنی به مشکل می‌خوریم. آمادگی بدنی بازیکنان ما ۵۰،۶۰ درصد بود و حتی در کلاس مربیگری از مدرسی که داشتیم در این خصوص سؤال کردم که گفت با این میزان آمادگی در تورنمنتی مثل جام جهانی به مشکل می‌خورید. این مدرس گفت اگر ۱۰،۲۰ درصد آمادگی بازیکنان‌تان بالاتر بیاید مشکلی پیش نمی‌آید.

مربی تیم جوانان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه بیشتر بازیکنان ما در لیگ برتر و دسته اول با تیم‌های‌شان یا درگیر صعود به لیگ برتر بودند یا باید برای ماندن در لیگ تلاش می‌کردند، تا هفته پایانی آنها را در اختیار نداشتیم. امید نورافکن و مهران درخشان‌مهر هم در آسیا بودند و حتی نیما طاهری که از سوی ذوب‌آهنی‌ها قول داده شده بود به اردوی جوانان بیاید، در اختیارمان قرار نگرفت. عادل غلامی تا پایان مسابقات لیگ در اختیار سپاهان بود، علی شهسواری با گل‌گهر سیرجان تا آخرین روز برای صعود به لیگ تلاش می‌کرد، ابوالفضل رزاق‌پور با نساجی مازندران همین شرایط را داشت، نیما مختاری در اختیار گسترش فولاد بود. حسین ساکی، شهاب عادلی، سینا خادم‌پور، رضا جعفری و… تا روز آخر در اختیار تیم‌های خود بودند. امیر روستایی به اردو می‌آمد و به تیمش برمی‌گشت، مهدی قائدی‌پور را با آسیب‌دیدگی در اخیتار گرفتیم و علی شجاعی و محمد سلطانی‌مهر، نصفه و نیمه در اختیار ما بودند.

وی افزود: بازیکنان در نهایت از ۱۷ اردیبهشت وارد اردو شدند و با این حال تا روز آخر مشخص نبود امید نورافکن را داریم یا نه. بازیکنانی چون علی طاهران، مجتبی نجاریان، حسین پورمحمدی و چند بازیکن دیگر را هم آنقدر اجازه ندادند به اردو بیایند که مجبور شدیم آنها را حذف کنیم. با این حال فقط تا ۲۴ اردیبهشت زمان برگزاری اردو داشتیم که دغدغه ما آمادگی بدنی بود که در نهایت نتوانستیم بازیکنان را به آمادگی کامل برسانیم. همه شاهد بودند که تیم جوانان ایران در هر سه بازی جام جهانی از سوت آغاز بازی تا دقیقه ۵۵، ۶۰ میدان را در اختیار داشت. با اینکه می‌شد به مرحله بعدی برویم و حذف شدیم، اما چیزی از ارزش‌های بازیکنان ما و کادرفنی (به جز خود من) کم نمی‌شود.

برمک با دفاع از عملکرد تیم جوانان گفت: شاید خیلی‌ها بگویند در همین زمان کم هم می‌شد با تمریناتی آمادگی بازیکنان را به لحاظ بدنی بالا برد. درست است، شاید می‌شد این کار را انجام داد، اما آنچه باید بگویم عملکرد تیم جوانان قابل دفاع بود. تیمی که از آذرماه ۹۳ تشکیل شد، به خوبی توانایی‌های خود را نشان داد. این تیم هم اکنون آینده فوتبال ماست و بازیکنانی با سطح بالا وارد فوتبال ما شدند که باید آنها را حفظ کنیم. هدف ما هم از عملکرد تیم جوانان، برای این است که بسته‌های حمایتی فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و… از این جوان‌ها ادامه داشته باشد تا فوتبال ما آینده خوبی داشته باشد./تسنیم

پاسخی بگذارید