تاریخ: ۹:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

شهردار مسکو از امضای پایان کار ورزشگاه لوژنیکی مسکو به عنوان میزبان بازی‌های افتتاحیه، نیمه نهایی و فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پیش‌ از این اعلام شده بود که کارهای مربوط به ساخت‌وساز ورزشگاه لوژنیکی مسکو تا اندازه‌ای زیادی پایان یافته است. همچنین ظرفیت سکوهای آن به ۸۱ هزار نفر رسیده و زاویه شیب این بخش با اصلاح معماری جهت دید بهتر به زمین چمن بهبود پیدا کرده است.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو در این مورد به شبکه تلویزیونی مسکو ۲۴ گفت: ورزشگاه لوژنیکی آماده است. تبریک می‌گویم. مجوز استفاده از بخش ساختمانی آن صادر شده است.

مجموعه المپیکی لوژنیکی مسکو در سال ۱۹۵۶ میلادی در مساحت ۱۵۰ هکتار افتتاح شد. ورزشگاه لوژنیکی  پس از بازسازی به ۲۲۱ هزار مترمربع رسید که بخشی از آن در پایان دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی ساخته شد. نوسازی فعلی این ورزشگاه از سال ۲۰۱۴ میلادی جهت بهره‌برداری در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز شد.

اولین جام جهانی فوتبال در روسیه سال آینده میلادی با شرکت ۳۲ تیم در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر برگزار خواهد شد. در این میان ورزشگاه لوژنیکی مسکو با نوسازی و تجهیز‌شدن به مدرن‌ترین‌ها، چهره‌ای رؤیایی از خود در جام جهانی ۲۰۱۸ به نمایش خواهد گذاشت، ورزشگاهی که از سوی روس‌ها به فوق‌مدرن و قلب تپنده جام جهانی لقب گرفته است./تسنیم

پاسخی بگذارید