تاریخ: ۱۶:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست باشگاه پرسپولیس زمان درستی را برای مشخص شدن تکلیفش از سوی وزارت ورزش انتخاب کرده و به نظر می رسد یک بازی دو سر برد را پیش خواهد برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، در حالی که برخی تصور می کردند بعد از باخت شش بر یک استقلال این افتخاری است که روی صندلی لرزان نشسته و ممکن است وادارش کنند به استعفا، این علی اکبر طاهری بود که پس از قهرمانی در لیگ برتر و صعود به ۸ تیم برتر آسیا از وزارت ورزش خواست که تکلیفش را روشن کند که می توان این درخواست را به همان استعفای شفاهی هم شبیه کرد.

اینکه یک مدیر و یا مربی بداند چه زمانی باید از روی صندلی خود بلند شود یکی از مهمترین موضوع هایی است که در زمینه مدیریت در دنیا مطرح است. در واقع زمان بلند شدن از روی صندلی مهمتر از ماندن تا آخرین روزهاست.

علی اکبر طاهری از مدیریت پرسپولیس استعفا کرد، این خبر البته جدید نیست در واقع به دلیل وجود اختلاف هایی که بین وزارت ورزش و جوانان با علی اکبر طاهری در مورد برخی موضوع ها از جمله اسپانسر وجود دارد طاهری در خواست کرده بود که تکلیفش را روشن کنند.

این استعفا در دید اول تاکتیکی محسوب می شود به ویژه آنکه اصلا استعفای کتبی در کار نیست که وزارت ورزش بتواند آن را قبول کند یا نکند. اما اگر استعفای کتبی هم نوشته شود در واقع باید گفت طاهری زمان درستی را برای بلند شدن از روی صندلی به دلیلی محکم پیدا کرده و در صورت موافقت با استعفای این مدیر در واقع طاهری برنده این بازی خواهد بود چرا که پرونده ژوزه مانوئل و دستیارانش در راه است و به این ترتیب پرسپولیس و طاهری برای ایستادن روی زانوها به کوهی از پول آن هم به یک باره نیاز دارند که حتی در صورت جور کردن این پول  و پرداخت به موقع آن این اتفاق به شدت پرسپولیس را برای سال آینده در تنگنا قرار خواهد داد.

در واقع طاهری اگر بخواهد همین امروز از بحران آینده فرار کند و خاطره و کارنامه خوبی از خود به جا بگذارد هم کار بدی برای خودش انجام نداده چون خاطره مدیریت او  از وی یک آلترناتیو همیشگی برای مدیران پرسپولیس خواهد ساخت و دیر یا زود احتمالا به این پست برخواهد گشت.

اگر هم این استعفای تاکتیکی با عقب نشینی وزارت ورزش تمام شود و طاهری بماند همان اسپانسر و مسیری را طی خواهد کرد که خودش روی آن برنامه ریزی کرده است. به هر حال برنده این استعفا طاهری است و این همان زمان درست برای نیم خیز شدن از روی صندلی اتمی مدیریت پرسپولیس است. طاهری زمان درست را انتخاب کرده است باید دید وزارت ورزش در پی این دست به مهره شدن طاهری چه تصمیمی می گیرد و کدام مهره را حرکت می دهد تا از این وضعیت آچمز خلاص شود؟/مهر

پاسخی بگذارید