تاریخ: ۱۰:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

اتفاق آنقدر خوب بوده که ورد زبان محمد نصیری «مس سونگون» شده است. هر چند که تلفظ این اسم برای اسطوره وزنه‌برداری جهان سخت است اما می‌گوید: «کاری که کرده‌اند بی‌نظیر بود و بقیه شرکت‌ها و نهادها باید از مس سونگون یاد بگیرند.»

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های وزنه برداری قهرمانی پیشکسوتان کشور به میزبانی شهرستان ورزقان برگزار شد و استان آذربایجان شرقی هم قهرمان شد. در این مسابقات از محمد نصیری هم به عنوان پیشکسوتی ارزنده تقدیر و تشکر شد تا یک بار دیگر ثابت شود که پیشکسوتان، این سرمایه های اصلی ورزش هرگز فراموش نخواهند شد.وقتی با نصیری تماس گرفتیم تا نام ورزقان و این مسابقات به گوشش خورد گفت:«کیف کردیم،چه مسابقه ای بود.دم سونگونی ها گرم.سنگ تمام گذاشتند.اصلا عالی بود.من چه چیزی باید بگویم.شما مسابقاتی را دیده اید که کسی غر نزند؟این یکی از این رقابت ها بود که من دیدم.آنقدر همه چیز خوب بود که واقعا باید به مجموعه مس سونگون و عوامل آن تبریک گفت.»
او این را گفت و ادامه داد:«پیشکسوتان چه انتظاری دارند؟آیا چیزی بیشتر از این می خواهند؟آنها که برای مسابقات خودشان از جیب هزینه می کنند و هیچ چشمداشتی هم ندارند.وقتی چنین اتفاق هایی می افتد دلگرم می شوند.من اول چیزی درباره اسپانسر و این چیزها نمی دانستم اما واقعا از حرکتی که کرده اند کیف کردم.من را می شناسید،بی جهت از کسی تعریف نمی کنم چون وام دار کسی نیستم.همیشه روی پای خودم ایستاده ام و دست روی زانوی خودم زده ام و بلند شدم.اما کاری که بچه های مس کردند در نوع خودش بی نظیر بود.دم شما گرم که دل یک سری پیشکسوت را شاد کردید.پرچم تان بالا.»
مسابقات تمام شد،ورزقان میزبان بود و مس سونگون حامی مالی.۱۵۲ وزنه بردار پیشکسوت از ۱۹ استان هم در این رقابت ها حاضر بودند و آذربایجانی ها روی سکوی نخست ایستادند.با این حال این پایان کار نیست.مدیر عامل مس سونگون درباره برنامه های پیش رو و حمایت از ورزش ….
محمدرضا کافی مدیرعامل مس سونگون در مورد برگزاری این مسابقات می گوید: این بخشی از مسئولیت اجتماعی ماست که نسبت به مردم خوب شهر ورزقان داریم. البته باشگاه مس نمی تواند همه کارها را انجام دهد و نباید از آن انتظار معجزه داشت اما باشگاه مس تلاش خود را می کند تا در این منطقه گام هایی در جهت کمک به جوانان بردارد. بخشی از این کار هم باید با برگزاری رخدادهای بزرگ کشوری باشد که برای اولین بار این اتفاق افتاد.
کافی ادامه داد: از مقام های مسئول در شرکت مس ایران، مجموعه مس سونگون، فرماندار، امام جمعه و مقامات محلی تشکر می کنم./خبرآنلاین

پاسخی بگذارید