تاریخ: ۹:۲۷ :: ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست لخویا اولین تیم صعود کننده از کشورمان به مرحله یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا لقب گرفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دیدار برگشت لخویا و پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۳:۳۰ سه شنبه در  ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف هم رفتند که  این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. تک گل پرسپولیس را چیکو فلورس مدافع لخویا در دقیقه ۲۳ به اشتباه در درون دروازه تیم خودش جای داد. با این نتیجه و با توجه به تساوی بدون گل در بازی رفت، پرسپولیس به جمع ۸ تیم برتر آسیا راه یافت.

سروش رفیعی در دقیقه ۸ و محمد انصاری دقیقه ۲۶ از داور مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

لخویا در این دیدار با ترکیب قاسم برهان، محمد موسی، احمد یاسر، چیکو فلورس، خالد مفتاح، اسماعیل محمد، لوئیز جونیور، نام تائه هی، کریم بودیائف، علی الموئز و یوسف مساکنی راهی میدان شد.

برای پرسپولیس در این مسابقه؛ علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، سروش رفیعی، وحید امیری و مهدی طارمی راهی میدان شده‌اند.

نیمه اول

دقیقه ۹: چیکو فلورس روی یک ضربه سر از ضربه ایستگاهی ارسالی، دروازه پرسپولیس را تهدید کرد.

دقیقه ۲۳: فرار تند و تیز امیری از جناح راست و پاس خوب او به طارمی، این بازیکن را در موقعیت تک به تک با برهان قرار داد. طارمی این بار سعی کرد توپ را به امیری پاس دهد که این توپ در بین را به پای فلورس برخورد کرد و درون دروازه لخویا جای گرفت.

دقیقه ۳۱: مهدی طارمی می‌توانست گل دوم پرسپولیس را این بار روی اشتباه دروازه‌بان این تیم به ثمر برساند اما ضربه او در حالی که برهان دور از دروازه‌اش بود به کنار دروازه لخویا برخورد کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: وحید امیری با یک فرار تند و تیز به محوطه جریمه لخویا می‌توانست گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند اما مدافعان لخویا اجازه ضربه زدن را به او ندادند تا این فرصت ایده‌آل سرخپوشان از دست برود.

دقیقه ۵۵: یوسف العربی به جای اسماعیل محمد وارد میدان شد.

دقیقه ۵۷: لخویا از جناح چپ پرسپولیس روی دروازه این تیم خطرسار شد که ضربه العربی پس از برخورد به پای ماهینی به تیرک افقی دروازه سرخپوشان برخورد کرد.

دقیقه ۶۱: محسن مسلمان جای خود را به علی علیپور داد.

دقیقه ۶۷: خالد مفتاح جای خود را به محمد عفیف داد.

دقیقه ۶۸: یوسف العربی در شلوغی محوطه جریمه ضربه محکمی را به سمت دروازه پرسپولیس نواخت که توپ به تیر دروازه سرخپوشان برخورد کرد.

دقیقه ۶۹: فلورس می‌رفت از روی ضربه کرنر گل زده خود به تیمش را جبران کند که ضربه سر او از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۲: شهاب کرمی به جای سروش رفیعی راهی میدان شد.

دقیقه ۸۲: همکاری خوب علیپور و احمدزاده باعث شد شماره ۱۰ پرسپولیس در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان لخویا قرار بگیرد اما ضربه‌اش که خیلی ناشیانه زده شد به پشت دروازه برهان برخورد کرد.

دقیقه ۲+۹۰: مهدی طارمی در محوطه جریمه لخویا صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی شد اما ضربه با بی‌دقتی به اوت رفت.

دقیقه ۴+۹۰: وحید امیری جای خود را به احسان علوان‌زاده داد.

دقیقه ۶+۹۰: علی علیپور نتوانست از موقعیت استفاده کند و در ادامه هم فرشاد احمدزاده فرصت را از دست داد.

پرسپولیس با این برد اولین تیم صعود کننده از کشورمان به جمع ۸ تیم نهایی این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا لقب گرفت. /تسنیم

پاسخی بگذارید