تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مهاجم تیم ملی فوتبال اعتقاد دارد که حضور در جام جهانی به فوتبال ایران کمک بسزایی می‌کند و این موضوع حائز اهمیت است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کریم انصاری فرد، بازیکن تیم ملی فوتبال درباره اهمیت اردوی آماده‌سازی اردوی اتریش پیش از دیدار مقابل ازبکستان گفت: با توجه به اینکه در اتمام فصل هستیم بسیار مهم است که از لحاظ آمادگی جسمانی، روحی و روانی به سطح بالایی برسیم. در اتریش تمرینات خوب و سختی را پشت سر می‌گذاریم و این اردو فرصت مناسب و خوبی است که خود را برای بازی مهم پیش‌رو آماده کنیم.

وی افزود: دیدار مقبال مونته‌نگرو مفید خواهد بود. بازی با این تیم انتخاب خوبی است، چرا که پیش از ۲۰۱۴ برزیل با این تیم بازی کرده‌ایم. این تیم از سطح خوبی برخوردار است و این اجازه را به ما خواهد داد تا هم از لحاظ بازی و هم از لحاظ کسب اعتماد به نفس لازم، قبل از دیدار با ازبکستان در سطح قابل قبولی قرار بگیریم.

مهاجم تیم ملی در پاسخ به این سؤال که بازیکنان چگونه با فشار تمرینات و اردوی اتریش قبل از بازی مقابل ازبکستان کنار می‌آیند، گفت: از زمانی که کی‌روش هدایت تیم ملی ایران را به‌عهده گرفته و با نگرش و نوع تفکری که بر تیم ملی تزریق کرده است، تک تک بازی‌ها برای ما مهم است و با تمرکز بالا همیشه اینگونه فکر می‌کنیم هر دیدار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای‌مان اهمیت دارد. از روز اول که این دوره از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی شروع شد، با انگیزه و تمرکز بالا و با سطح بالایی از حرفه‌ای‌گری در مسیری حرکت می‌کنیم که تمام مسابقات برای‌مان مهم است.

انصاری‌فرد ادامه داد: با در نظر گرفتن تمام مطالب، تک تک بازیکنان و کادر فنی اهمیت بازی مقابل ازبکستان را می‌دانند. این دیدار برای مربیان، باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال، اصحاب رسانه و حتی تأثیراتی که از لحاظ اقتصادی برای ایران به جهت صعود به جام جهانی دارد، بسیار مهم است.

وی در پاسخ به این سؤال که صعود به جام جهانی چه تصویری از بازیکنان و فوتبال ایران در سطح اول فوتبال دنیا مخصوصاً اروپا دارد و چه تأثیری بر آینده بازیکنان می‌گذارد، گفت: مثالی که می‌زنم این است که من در گذشته دو بار آقای گل رقابت‌های لیگ ایران شدم و در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل وقتی شرکت کردم، این شرایط برای من به دست آمد که در فوتبال اروپا بازی کنم. حضور در اروپا باعث شد تا پیشرفت خوبی داشته باشم و مهم‌تر از همه با تجربیاتی که کسب کردم توانستم برای تیم ملی کشورم به میدان رفته و مفید باشم. ایمان دارم بقیه بازیکنان هم اگر این فرصت را داشته باشند به این پیشرفت دست پیدا می‌کنند و با انگیزه بالا و حرفه‌ای به تمامی اهداف‌مان دست پیدا می‌کنیم. همانطور که کی‌روش می‌گوید فوتبال یک بازی ساده است و ما نباید سعی کنیم این بازی را پیچیده کنیم و فقط با یک نگرش حرفه‌ای به اهداف خود دست پیدا خواهیم کرد.

مهاجم تیم ملی گفت: پیام من به هواداران این است که در تیم ملی همیشه روی دعای خیر مردم بزرگ حساب باز می‌کنیم و امیدوارم ۸۰ میلیون ایرانی ما را از دعای خیر خود بی‌نصیب نگذارند و با یک برد شیرین دل هواداران را شاد کنیم./تسنیم

پاسخی بگذارید