تاریخ: ۱۸:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

عضو تیم ملی فوتبال معتقد است که حضور در جام جهانی به فوتبال ایران کمک بسزایی می‌کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،کریم انصاری فرد،بازیکن تیم ملی فوتبال درباره اهمیت اردوی آماده سازی اردوی اتریش قبل از دیدار برابر ازبکستان گفت: با توجه به اینکه در اتمام فصل هستیم بسیار مهم است که از لحاظ امادگی جسمانی،روحی و روانی به سطح بالایی برسیم. در اتریش تمرینات خوب و سختی را پشت سر می گذاریم و این اردو فرصت مناسب و خوبی است که خود رابرابر بازی مهم پیش رو اماده کنیم.

وی در ادامه افزود: دیدار برابر مونته نگرو مفید خواهد بود. بازی برابر این تیم انتخاب خوبی است چرا که قبل از ٢٠١٤برزیل با این تیم بازی کرده ایم.ا ین تیم از سطح خوبی برخوردار است و این اجازه را به ما خواهد داد تا هم از لحاظ بازی و هم از لحاظ کسب اعتماد به نفس لازم ، قبل از دیدار برابر ازبکستان در سطح قابل قبولی قرار بگیریم.

انصاری فرد در ادامه در پاسخ به این سوال که بازیکنان چگونه با فشار تمرینات و اردوی اتریش قبل از بازی برابر ازبکستان کنار می آیند،گفت: از زمانی کی روش هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفته و با نگرش و نوع تفکری که بر تیم ملی تزریق کرده است،تک تک بازی ها برای ما مهم است و با تمرکز بالا همیشه اینگونه فکر میکنیم هر دیدار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برایمان اهمیت دارد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ادامه داد: از روز اول که این دوره از رقابتهای مقدماتی جام جهانی شروع شد،با انگیزه و تمرکز بالا و با سطح بالایی از حرفه ای گری در مسیری حرکت میکنیم که تمام مسابقات برایمان مهم است.

وی افزود: با در نظر گرفتن تمام مطالب فوق،تک تک بازیکنان و کادر فنی اهمیت بازی برابر ازبکستان را می دانند. این دیدار برای مربیان،باشگاهها،فدراسیون فوتبال،اصحاب رسانه و حتی تاثیراتی که از لحاظ اقتصادی برای ایران به جهت صعود به جام جهانی دارد،بسیار مهم است.

وی در پاسخ به این سوال که صعود به جام جهانی چه تصویری از بازیکنان و فوتبال ایران در سطح اول فوتبال دنیا مخصوصا اروپا دارد و چه تاثیری بر اینده بازیکنان می گذارد،گفت: مثالی که می زنم این است که من در گذشته دو بار اقای گل رقابتهای لیگ ایران شدم و در جام جهانی ٢٠١٤ برزیل وقتی شرکت کردم، این شرایط برای من به دست امد که در فوتبال اروپا بازی کنم. حضور در اروپا باعث شد تا پیشرفت خوبی داشته باشم و مهم تر از همه با تجربیاتی که کسب کردم توانستم برای تیم ملی کشورم به میدان رفته و مفید باشم. ایمان دارم بقیه بازیکنان هم اگر این فرصت را داشته باشند به این پیشرفت دست پیدا می کنند و با انگیزه بالا و حرفه ای به تمامی اهدافمان دست پیدا می کنیم. همانطور که کی روش می گوید فوتبال یک بازی ساده است و ما نباید سعی کنیم این بازی را پیچیده کنیم و فقط با یک نگرش حرفه ای به اهداف خود دست پیدا خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: پیام من به هواداران این است که در تیم ملی همیشه بر روی دعای خیر مردم بزرگ حساب باز می کنیم و امیدوارم ٨٠میلیون ایرانی ما را از دعای خیر خود بی نصیب نگذارند و با یک برد شیرین دل هواداران را شاد کنیم.

/فارس

پاسخی بگذارید