تاریخ: ۱۸:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

آرش برهانی که به عنوان سرمربی جدید تیم دسته سومی داماش تهران انتخاب شده، است، صحبت‌های جالبی در این مورد انجام می‌دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،آرش برهانی که به تازگی از مستطیل سبز خداحافظی کرده، به عنوان سرمربی تیم دسته سومی داماش تهران انتخاب شد. مهاجم سابق تیم استقلال درباره حضورش در این تیم، بازی امشب تیم سابقش در لیگ قهرمانان آسیا و .. صحبت‌هایی انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

از حضورت در داماش تهران به عنوان سرمربی شروع کنیم.
خدا را شکر داماش یک مجموعه خیلی خوب، با بازیکنان با استعداد و جوان دارد که ما هم آمدیم که به آنها کمک کنیم تا به دسته یک صعود کنند. این جوانان هدف و انگیزه داشتند. من هم می‌خواستم کار مربیگری را از یک جایی شروع کنم که فکر کردم داماش تهران جای مناسبی است.

خیلی زود وارد عرصه مربیگری شدی؛ به نظر می‌رسد خیلی برای مربی شدن عجله داشتی.
عجله نداشتم؛ دوستان صحبت کردند و من هم دیدم شرایط خوبی است. فکر کردم که از اینجا شروع کنم بد نیست. چند پیشنهاد هم از تیم‌های پایه داشتم، اما در نهایت داماش تهران را انتخاب کردم. روی دعای هواداران تیم استقلال هم حساب باز کردم.

بازیکن بودن سخت است یا مربی بودن؟
هم مربیگری و هم بازیگری کار سختی است. در کل هر چیزی که مربوط به فوتبال است، کار سختی به حساب می‌آید. هیچ‌کدام از بچه‌ها را نمی‌شناختم. اسم تک‌تک آنها را نوشتم تا ببینم کدام یک از آنها تستی هستند و کدام یک بازیکن خودمان.

از بین تیم‌های لیگ دسته سه، تنها تیمی هستید که در جام حذفی حضور دارید.
بله، این هم یک امتیاز است. تهران در لیگ دسته سه، دو تیم بیشتر ندارد. همان‌طور که گفتید، حضور در جام حذفی هم یک امتیاز بزرگ برای ما به حساب می‌آید. امیدوارم خودمان را در جام حذفی هم نشان بدهیم و با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. چند بازیکن خیلی خوب هم داریم که به حق‌شان نرسیدند، چون حق‌شان بازی کردن در لیگ‌های بالاتر است. ما به یکدیگر کمک می‌کنیم تا بتوانند شرایط بهتری پیدا کنند و در جایی که حق‌شان است، بازی کنند.

به خاطر حضور تو در داماش، مسئولان تیم رنگ پیراهن تیم را آبی انتخاب کردند؟
به خاطر اینکه بچه‌ها بهتر همدیگر را ببینند، گفتم پیراهن تیم آبی باشد. دوستان هم لطف کردند و پیشنهاد من را پذیرفتند، وگرنه رنگ سفید هم بد نبود.

تیم محبوبت هم تا ساعاتی دیگر میهمان تیم العین خواهد بود؛ در مورد این بازی صحبت کن.
من تجربه این شرایط را داشتم. کار خیلی است. بازیکنان استقلال نباید کار را تمام شده بدانند. ما مقابل همین العین با دو گل جلو بودیم، اما در ۲۰ دقیقه، سه گل خوردیم و حذف شدیم. شاگردان منصوریان باید با تمرکز کامل بازی کنند که بتوانند با دست پر به ایران برگردند.

اگر استقلال و پرسپولیس حریفان خودشان را ببرند، در لیگ قهرمانان آسیا هم مقابل یکدیگر یک دربی دیگر را برگزار خواهند کرد.
امیدوارم این اتفاق بیفتند تا خیلی چیزها ثابت شود. /تسنیم

پاسخی بگذارید