تاریخ: ۱۷:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: اگر پرسپولیس بتواند از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به سلامت عبور کند این اتفاق تاثیر زیادی در سرنوشت این باشگاه خواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بیژن ذوالفقارنسب در مور دیدار حساس فردا شب (سه‌شنبه شب) پرسپولیس مقابل لخویا در قطر اظهار داشت: فکرکنم این مسابقه یکی از سخت‌ترین بازی‌های چند سال اخیر پرسپولیس است. بعد از تساوی بدون گل دو تیم در تهران حالا همه چیز در دوحه مشخص می‌شود و تساوی با گل هم می‌تواند باعث صعود نماینده شایسته ما شود.

وی افزود: تیم قطری از لحاظ امکانات شرایط بهتری را نسبت به پرسپولیس دارد اما نماینده کشورمان از لحاظ کیفیت تیمی، نیروی انسانی در وضعیت مطلوبی بسر می‌برد و اگر بازیکنان این تیم اختلافات سطحی و ایراد‌های رایج در تیم‌شان را کنار بگذارند می‌توانند با یک بازی هدفمند و با برنامه دست پر از قطر برگردند.

کارشناس فوتبال ایران با تاکید بر اینکه شانس پرسپولیس و لخویا در این بازی ۵۰-۵۰ است، یادآور شد: اگرچه بازی در قطر برگزار می‌شود اما من شانس دو تیم را در این بازی برابر می‌بینم و تیمی برنده میدان خواهد شد که از نظر آرایش تیمی و نظم تاکتیکی بهتر عمل کند. بدون تردید دو تیم ضعف‌هایی دارند و من فکر کنم لخویا به مراتب تیمی آسیب‌پذیرتر است. اگر پرسپولیس بتواند خط حمله و هافبک لخویا را در کنترل خود در بیاورد و در استفاده از موقعیت‌ها هوشمندانه عمل کند صدر در صد برنده میدان خواهد بود. این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد که پرسپولیس در سازماندهی تیمی خوب عمل کند و روز بی‌اشتباه و حداقل کم اشتباهی را داشته باشد.

ذوالفقارنسب در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس توانایی قهرمانی در آسیا را دارد یا نه؟ گفت: مطمئن باشید اگر پرسپولیس از این مرحله به سلامت عبور کند برای فصل آینده به بهترین شکل تقویت خواهد شد. در واقع عبور پرسپولیس از این مرحله در سرنوشت این تیم بسیار تاثیرگذار خواهد بود و در صورت رخ دادن این اتفاق تبدیل به تیمی خواهد شد که بتواند در مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا بعد از سال‌ها نتایج آبرومندانه‌ای را کسب کند./تسنیم

پاسخی بگذارید