تاریخ: ۱۷:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون باید مدارک مربوط به مالکیت باشگاه‌ها را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، صفی‌اله فغانپور عزیزی، درباره وضعیت مالکیت باشگاه تراکتورسازی و جلسات برگزار شده در این باره عنوان کرد: در روزهای گذشته آقای شفق اسناد و مدارک مربوط به مالکیت تراکتورسازی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. آقای آجورلو و مسئولان حقوقی‌شان هم جلسه‌ای با ما داشتند و قرار است طی لایحه‌ای اسناد خود را در این خصوص ضمیمه و در روزهای آینده ارائه کنند. در صورتی که هر یک از طرفین مدارک‌شان متقن باشد و نشان بدهد مالکیت‌شان قطعی است، فرآینده تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی آن به کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برخی اظهارات در این میان مطرح می‌شود که برای مثال فدراسیون صلاحیت ورود و تصمیم‌گیری به این موضوع را ندارد که این حرف درستی نیست زیرا اساساً موضوع قانون تجارت و ثبت شرکت‌ها ارتباطی به بحث مالکیت باشگاه‌ها ندارد. بحث ما بحث باشگاه تراکتورسازی است و در واقع بحث مالکیت یک باشگاه است. فدراسیون باید مدارک مربوط به مالکیت باشگاه‌ها را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کند. این روند درباره همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر است و فقط به تراکتورسازی مختص نیست. بقیه موضوعاتی که درباره این بحث درباره مالکیت باشگاه تراکتورسازی مطرح می‌شود، نه کنفدراسیون فوتبال آسیا، نه فدراسیون فوتبال و نه سازمان لیگ به آن ورود نخواهند کرد.

فغانپور افزود: به صورت کلی، هر تیمی بخواهد در مسابقات لیگ برتر شرکت کند باید مالکیت آن مشخص باشد. به همین دلیل در بخش حقوقی فدراسیون در حال بررسی موضوع هستیم. پس از بررسی جمیع جهات، تصمیم لازم گرفته می‌شود و مشخص خواهد شد مالکیت تراکتورسازی به شخص حقیقی برمی‌گردد یا نهادی عهده‌دار مسولیت آن است./تسنیم

پاسخی بگذارید