تاریخ: ۱۰:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

بانوی دوومیدانی‌کار اعزامی به مسابقات جهانی جانبازان و معلولین گفت: هدفم این است که بر سکوی قهرمانی جهان قرار بگیرم و برای رسیدن به این هدفم خیلی تلاش کرده‌ام.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، تنها بانوی اعزامی به مسابقات جهانی دوومیدانی جانبازان و معلولین این روزها تمرینات فشرده‌ای را برای کسب بهترین رکورد ماده پرتاب نیزه و قرار گرفتن بر سکوی قهرمانی مسابقات جهانی لندن انجام می‌دهد.

هاشمیه متقیان در این باره گفت: بعد از بازی‌های پارالمپیک ریو فقط یک هفته استراحت کردم. در حال حاضر تمرینات فشرده‌ای انجام می‌دهم تا بتوانم بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی لندن کسب کنم.

وی افزود: از آنجایی که به عنوان تنها بانوی ایرانی در این مسابقات شرکت می‌کنم توجه همگان متوجه عملکرد من است به همین جهت می‌خواهم بهترین نتیجه را کسب کنم و با ثبت بهترین رکورد به ایران برگردم.

ملی‌پوش دوومیدانی جانبازان و معلولین کشورمان که حضور در پارالمپیک ریو را نیز تجربه کرده است، گفت: برای رسیدن به مسابقات جهانی خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم به طوریکه حتی فرصت شغلی که برایم به وجود آمد را نپذیرفتم تا با تمرینات فشرده بتوانم موقعیت خوبی کسب کنم. حال اگر به عنوان تنها بانوی شرکت کننده در مسابقات جهانی انتخاب شده‌ام برای این است که واقعا زحمت کشیدم.

وی که در ماده پرتاب نیزه کلاس F56 رقابت می‌کند، هدفش را کسب عنوان قهرمانی جهان دانست و ادامه داد: سال ۲۰۱۶ در رده‌بندی جهانی در جایگاه چهارم بودم، اما در سال ۲۰۱۷ به رده سوم جهان صعود کردم. سرسخت ترین حریفانم از لیتوانی، آلمان و الجزایر هستند که در پارالمپیک ریو در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند. هدفم این است که بر سکوی قهرمانی قرار بگیرم و برای رسیدن به این هدفم خیلی تلاش کرده‌ام.

متقیان درباره رکوردش در ماده پرتاب نیزه گفت: رکوردم در مسابقات قهرمانی کشور ۲۰ متر و ۴۸ سانتیمتر بود که در مقایسه با پارالمپیک ریو ارتقا داشتم و برای مسابقات جهانی نیز می‌خواهم بیشتر از رکورد قهرمانی کشور پرتاب کنم.

وی در پایان شرایط کنونی دوومیدانی ایران را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: شرایط دوومیدانی خوب است به طوری‌که در مسابقات قهرمانی کشور برخی چهره‌های جدید در مسابقات شرکت کرده و رکورد ورودی رقابت‌های جهانی را کسب کردند درحالی‌که برخی قهرمانان نتوانستند به رکورد ورودی مسابقات دست یابند./فارس

پاسخی بگذارید