تاریخ: ۱۰:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم فوتبال استقلال درحالی دوشنبه شب در بازی برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف العین می رود که با یک تساوی جواز صعود به مرحله بعد را می‌گیرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شاگردان علیرضا منصوریان در حالی برای دیدار برگشت خود در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شوند که با توجه به پیروزی یک بر صفر این تیم در بازی رفت، یک مساوی با هر نتیجه‌ای می تواند این تیم را راهی مرحله بعد نماید.

دیدار تیم های العین امارات و استقلال ایران در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۲۳:۱۵ در امارات برگزار خواهد شد. استقلال بازی رفت را یک بر صفر از حریف برده است.

* استقلال کاملتر از بازی رفت
منصوریان در دیدار رفت مقابل العین روزی کابوس وار را سپری کرد. او در آن بازی بیشترین غایب را در طول این فصل داشت و با کمترین بازیکن به مصاف العین رفت. العینی که تنها یکی از بازیکنانش را آن هم بنا به دلایل سیاسی در اختیار نداشت.

وریا غفوری، امید ابراهیمی، امید نورافکن و علی قربانی بازیکنانی بودند که صد در صد امکان حضورشان در آن بازی نبود و میلاد زکی پور و جابر انصاری هم دو بازیکنی بودند که شرایط ایده آلی در آن روز نداشتند و تنها دقایقی اندک از وجود آنها استفاده شد. اما با این وجود منصوریان توانست ترکیب جدیدی از داشته هایش تشکیل داده و نسبت به شرایط موجود در آن روز بازی قابل قبولی ارائه دهد و نتیجه خوبی هم بگیرد.

حال که آبی پوشان به بازی برگشت رسیده‌اند، شرایط برای این تیم بهتر شده است. برای این بازی دست منصوریان به مراتب نسبت به بازی رفت باز تر است و او به جز فرشید اسماعیلی عملا می‌تواند از همه بازیکنانش استفاده کند. هرچند شرایط امید ابراهیمی هنوز ایده آل نیست، اما با این وجود امکان استفاده از این بازیکن وجود دارد. نورافکن هم به اردوی آبی ها ملحق شده و تنها عاملی که مانع از بازی کردن او می‌شود، خستگی ناشی از همراهی کردن تیم فوتبال جوانان در جام جهانی و یک سفر طولانی از کره به امارات است.

جابر انصاری و میلاد زکی پور به شرایط ایده آل رسیده‌اند و علی قربانی نیز محرومیت خود را پشت سر گذاشته است. حتی کاوه رضایی که با اندکی مصدومیت در دیدار رفت به میدان رفت، در شرایط کاملا آرمانی قرار گرفته است. تنها غایب استقلال در این بازی فرشید اسماعیلی است که در دیدار رفت دو تیم قربانی اشتباه مهلک داور چینی مسابقه شد و به اشتباه از زمین اخراج شد.

* کلین شیت رحمتی دو تیر است با یک نشان
استقلال برای صعود به یک کلین شیت از سوی رحمتی نیاز دارد. کاپیتان آبی پوشان که بارها کلین شیت آسیایی را تجربه کرده است، کافی است یکی بر تعداد کلین شیت های قبلی‌اش اضافه کند تا استقلال هم رنگ صعود به مرحله بعدی را ببیند.

البته کلین شیت احتمالی رحمتی در این بازی دو تیر خواهد بود با یک نشان. کاپیتان استقلال که در کورس رکوردشکنی کلین شیت در آسیا قرار دارد، می‌تواند با اضافه کردن بر تعداد کلین شیت‌هایش در آستانه ثبت یک رکورد افسانه‌ای در آسیا قرار گیرد.

* داستان منصوریان و مربیان کروات
سرمربی تیم استقلال آلرژی خاصی به مربیان کروات دارد. وی در همه تقابل‌های اخیرش با مربیان کروات شکست ناپذیر بوده و کافی است برای صعود کردن با تیمش به جمع ۸ تیم برتر آسیا، روند شکست ناپذیری مقابل این مربیان را حفظ کند. کافی است منصوریان در آخرین دیدار این فصل تیمش هم مقابل یک مربی کروات شکست نخورد تا آبی پوشان اولین تیم ایرانی باشند که به جمع ۸ تیم برتر آسیا راه می‌یابند.

* هر دو تیم با یک محروم
داور چینی دیدار رفت از هر تیم یک بازیکن را اخراج کرد تا دو تیم استقلال و العین با یک محروم مقابل هم صف آرایی کنند. از تیم استقلال فرشید اسماعیلی هافبک میانی این تیم از همراهی کردن آبی پوشان محروم است و در آن سوی میدان هم حسن جمعه مدافع تیم العین است که با محرومیت مواجه است و امکان حضور برابر استقلال را ندارد.

* چهره‌های شاخص العین
ممکن نیست از تیم العین امارات یاد شود و برادران عبدالرحمن به وِیژه عمر عبدالرحمن، بهترین بازیکن آسیا در ذهن تداعی نشود. به جز برادران عبدالرحمن، ناصر الشمیرانی مهاجم عربستانی این تیم نیز از چهره‌های شاخص العین است. بازیکنی که بنا به دلایل سیاسی در بازی رفت مقابل استقلال حضور نداشت و قرار گرفتن این بازیکن در دیدار برگشت بر قدرت تهاجمی تیم میزبان اضافه خواهد کرد.

* چهره های شاخص استقلال
بی تردید شاخص ترین چهره استقلال در این بازی کسی نیست جز کاوه رضایی. ستاره بی چون و چرای آبی‌ها در لیگ برتر و آسیا که این روزها در بهترین شرایط قرار دارد. همین بازیکن در لحظات پایانی پشت ضربه حساس پنالتی قرار گرفت و نتیجه بازی را رفت را مشخص کرد. در این بازی هم منصوریان حساب ویژه‌ای روی توانایی‌های او باز کرده است. قطعا اماراتی ها هم برای مهار این مهاجم گلزن و گلساز تدابیر خاصی اندیشیده‌اند.

البته امید ابراهیمی هم می‌توانست یک چهره شاخص برای این بازی باشد، اگر در شرایط آرمانی قرار داشت. متاسفانه این بازیکن هفته هاست که با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند و همین موضوع وی را از شرایط آرمانی دور کرده است. اما با این وجود این که اصلا ابراهیمی در امارات به میدان نرود قدری دور از ذهن است. اما این که او در این بازی همان بازیکن همیشگی باشد یا خیر، سئوالی است که پاسخ آن بعد از مسابقه روشن می‌شود. /مهر

پاسخی بگذارید