تاریخ: ۱۳:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون کشتی گفت: عربستانی‌ها سرمایه‌گذاری بسیار گسترده و سنگینی را در عرصه دیپلماتیک در ورزش جهان آغاز کرده‌اند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رسول خادم با بیان این مطلب افزود: عربستانی‌ها حتی در ورزش‌هایی مانند کشتی و رشته‌هایی که اصلا فعالیتی در آن ندارند ورود جدی کرده‌اند و ابزارهای دیپلماتیک خود را به شدت فعال کرده‌اند.

وی ادامه داد: مطمئنا با هزینه‌های سنگینی که جدیداً مسئولان این کشور عربی انجام می‌دهند، بعد از مدتی، ایران در حوزه ورزش با موانع دیپلماتیک عربستان در منطقه و بعضاً در ابعاد جهانی مواجه خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: بخشی از نمونه‌گیری‌های تست دوپینگ بازی‌های کشورهای اسلامی از جمله مسابقات کشتی آن، همگی به آزمایشگاه‌هایی در عربستان ارسال شد که این موضوع خبر خوشایندی نیست.

رسول خادم افزود: مسئولان و نمایندگان فدراسیون‌های جهانی و داوران تمامی ورزش‌ها در طول بازی‌های کشورهای اسلامی میهمان مسئولان عربستانی بودند. آنها تعاملات بسیار گسترده‌ای با مجموعه مدیران و داوران رشته‌های مختلف برقرار کرده‌اند که فراتر از حوزه بازی‌های کشورهای اسلامی است.

رئیس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: این موضوع می‌تواند زنگ خطری جدی برای فعالیت‌های دیپلماتیک ایران در حوزه ورزش و حتی بعضاً با کارکردی فراتر از ورزش باشد، که باید برای آن تدبیری بیاندیشیم.

/فارس

پاسخی بگذارید