تاریخ: ۱۲:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

شورای فنی کشتی آزاد بار دیگر با حمایت از سرمربی جوان تیم ملی، نشان داد حواشی اخیر هیچ تاثیری در ثبات و جایگاه او ندارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،زمانی که سکان هدایت تیم ملی کشتی آزاد از سوی رسول خادم به محمد طلایی سپرده شد، او مسئولیت سنگینی را بر عهده گرفت و مشخص بود باید در این مسیر، فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر بگذارد. مسیری که گاهی با پیروزی و شادی همراه است و گاهی با ناکامی و اندوه؛ اما آنچه مسلم است محمد طلایی به عنوان یک قهرمان پیشین و سرمربی کنونی، یکی از بهترین گزینه های موجود در این مسئولیت بود.

در ادامه این راه، توانایی او در نوع رفتار با اردونشینان تیم ملی و همچنین کوله‌بار فنی و تجربی او از دنیای قهرمانی کشتی، توانست روند موفقیت این تیم را همچنان حفظ کند. با این وجود او هر از گاهی مورد حمله برخی منتقدان هم قرار گرفت و به سایه‌نشینی فرد دیگری در هدایت تیم ملی متهم شد، اما فقط کارش را ادامه داد و بهتر دید در عمل پاسخ منتقدان را بدهد. شاید همین پرهیز از مصاحبه‌های آتشین و صحبت‌های جنجالی باعث می‌شد برخی از اهالی کشتی با چاشنی تسویه‌حساب شخصی به او بتازند و عملکردش را زیر سوال ببرند. در این اوضاع و احوال، اما اعضای شورای فنی کشتی آزاد پشت «سر مربی» خود را خالی نکرده و همچون روز اول از او حمایت کردند.

منصور برزگر یکی از اعضای شورای فنی و مرد سرد و گرم چشیده کشتی ایران با بیان اینکه محمد طلایی یکی از مردان با اخلاق و عنوان‌دار کشتی است  گفت: طلایی به عنوان یک مربی متواضع و فروتن و البته باتجربه و فنی، عملکرد خوبی در  هدایت تیم ملی داشته که امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی در خصوص برخی حواشی اخیر در خصوص اختیارات محدود سرمربی تیم ملی نیز گفت: به هیچ عنوان چنین مساله ای وجود ندارد. طلایی اختیار تام دارد و با همکاری و تعامل اعضای کادر فنی توانسته تاکنون نتایج خوبی هم کسب کند. ضمن اینکه او همیشه گفته در این راه از تجارب و انتقادات سازنده بزرگان کشتی هم بهره خواهد برد و سعی می کند از این نظرات استفاده کند.

برزگر در پایان با اعلام اینکه شورای فنی همچنان از سرمربی تیم ملی حمایت می کند، گفت: نقش رسول خادم در راس امور فدراسیون کشتی مشخص است و طبیعتا او به عنوان سرمربی پیشین می تواند به طلایی مشاوره و یاری دهد، اما طلایی هم یک مربی فهیم و توانمند است که می‌تواند تیمی مدعی و پرستاره را به خوبی هدایت کند. من و سایر اعضای شورای فنی همچنان از او حمایت می کنیم و امیدواریم او نیز در اجرای برنامه های مدون و بلند مدت خود موفق باشد.

به هر حال محمد طلایی به خوبی می داند برای رسیدن به اهداف خود و تیم ملی، راه سختی را پیش رو دارد و باید تلخی های این مسئولیت بزرگ را هم مثل شیرینی هایش تجربه کند. تلخی‌هایی که ممکن است او را تا سر حد خالی کردن میدان پیش ببرد، اما او باید بماند و همچون همیشه، پاسخ منتقدان را در عمل بدهد./مهر

پاسخی بگذارید