تاریخ: ۱۲:۴۱ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس فدراسیون کشتی گفت: عربستانی‌ها سرمایه‌گذاری بسیار گسترده و سنگینی در عرصه دیپلماتیک در ورزش جهان آغاز کرده‌اند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رسول خادم اظهار داشت: عربستانی‌ها حتی در ورزش‌هایی مانند کشتی و رشته‌هایی که اصلا فعالیتی در آن ندارند ورود جدی کرده‌اند و ابزارهای دیپلماتیک خود را به شدت فعال کرده‌اند.

وی ادامه داد: مطمئنا با هزینه‌های سنگینی که مسئولان این کشور عربی جدیداً انجام می‌دهد، بعد از یک مدت، در حوزه ورزش ایران با موانع دیپلماتیک عربستان در منطقه و بعضاً در ابعاد جهانی مواجه خواهد بود.

خادم تصریح کرد: بخشی نمونه‌گیری‌های تست دوپینگ بازی‌های کشورهای اسلامی از جمله مسابقات کشتی آن، همگی به آزمایشگاه‌هایی در عربستان ارسال شد که این موضوع خبر خوشایندی نیست.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان و نمایندگان فدراسیون‌های جهانی و داوران تمامی ورزش‌ها در طول بازی‌های کشورهای اسلامی میهمان مسئولان عربستانی بودند. آنها تعاملات بسیار گسترده‌ای با مجموعه مدیران و داوران رشته‌های مختلف برقرار کرده‌اند که فراتر از حوزه بازی‌های کشورهای اسلامی است. این موضوع می‌تواند یک زنگ خطر جدی برای فعالیت‌های دیپلماتیک ایران در حوزه ورزش و حتی بعضاً با کارکردی فراتر از ورزش باشد، که باید برای آن تدبیری بیاندیشیم./تسنیم

پاسخی بگذارید