تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

با توجه به مشکلات هندبال به نظر می‌رسد لازم است تا وزارت ورزش با حمایت بیشتر از این رشته، نه تنها مانع دلسردی مدیران این فدراسیون شود، بلکه خون تازه‌ای در رگ‌های هندبال جاری کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فدراسیون هندبال از سال ۸۹ تاکنون بیش از ۳ میلیارد تومان بدهی داخلی دارد که بخشی از آن به برگزاری جام نهاد ریاست جمهوری بر می‌گردد و ۶۱ هزار دلار نیز مربوط به بدهی خارجی است.

علیرضا رحیمی که اسفند ماه سال گذشته به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد در نخستین روزهای حضورش با مشکلی با عنوان ” خطر محرومیت” رو به‌رو شد. عدم حضور تیم‌های نوجوانان و جوانان دختر و پسر در مسابقات آسیایی با وجود ثبت‌نام و برگزاری مراسم قرعه کشی و سایر جریمه‌ها که شامل رفتار کادر فنی برخی از تیم‌های ملی ایران در رده‌های مختلف بود، فدراسیون هندبال ایران را با حجم عظیمی از بدهی و البته فشار کنفدراسیون هندبال آسیا برای پرداخت و احتمال محرومیت رو‌به‌رو کرده است.

علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال ایران پس از رایزنی با مسئولان فدراسیون جهانی هندبال، بدهی‌های خارجی را قسط‌بندی و نزدیک به ۲۰ هزار دلار از آن را پرداخت کرد، اما تا زمانی که این بدهی‌ها به طور کامل پرداخت نشوند، خطر محرومیت برای هندبال کشورمان وجود دارد.

از طرفی سنگ‌اندازی برخی از اهالی هندبال مشکلات پیش روی رحیمی را افزایش داده و برخی منابع از تصمیم وی برای استعفا از ریاست فدراسیون خبر می‌دهند. اینکه این شایعه تا چه حد درست است هنوز مشخص نیست اما آنچه در این میان اهمیت دارد این است که این موضوع بیش از هر چیز تیم ملی را تحت تاثیر قرار داده و موجی از نگرانی برای بازگشت دوباره هندبال به روزهای گذشته و بی سر و سامانی را بین بازیکنان ایجاد کرده است. آنها امیدوارند تا با پایان حواشی تیم ملی بدون دغدغه تنها به حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا فکر کند و بتواند پس از مدت‌ها دوباره در مسیر موفقیت قرار بگیرد./تسنیم

پاسخی بگذارید