تاریخ: ۹:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

باشگاه‌های لیگ برتری برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود در فصل آینده باید بدهی‌های گذشته‌شان را به صورت پلکانی پرداخت کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در زمان نقل و انتقالات نیم فصل  لیگ برتر شانزدهم از باشگاه‌ها خواستند که برای ثبت قرارداد هر بازیکن مبلغی از بدهی‌هایشان را پرداخت کنند. به این ترتیب هر باشگاه موظف بود که حداقل ۱۰ درصد از بدهی‌هایش را برای جذب هر بازیکن بپردازد تا مجوز ثبت قرارداد بازیکن جدید را از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال دریافت کند.

در نقل و انتقالات تابستانی و پیش فصل لیگ برتر هفدهم قرار است فرمول جدیدی برای ثبت قرارداد بازیکنان و پرداخت بدهی‌های انباشت باشگاه‌ها در نظر گرفته شود. براساس این فرمول اگر بر فرض باشگاهی ۱۰ میلیارد تومان بدهی دارد باید به ازای ثبت قرارداد هر بازیکن جدید درصدی از این بدهی‌ها ( حداقل ۱۰ درصد) را تسویه کند. ضمن اینکه اگر رقم قرارداد بازیکن جدید به طور مثال ۵۰۰ میلیون تومان است درصدی از این مبلغ قرارداد بازیکن جدید ( حداقل ۱۰ درصد ) از این مبلغ را هم صرف پرداخت بدهی‌های گذشته خود کند.

در واقع مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌خواهند با این روش پلکانی از میزان بدهی‌های انباشته شده باشگاه‌ها کم کنند و مشکلات مالی باشگاه‌ها را به حداقل برساننند.

/فارس

پاسخی بگذارید