تاریخ: ۱۰:۱۸ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
نام نویسنده: sobhan

نایب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان گفت: با اهدای مدالم به خانواده شهید غواص کوچک‌ترین کاری در راه تبلیغ فرهنگ شهید و شهادت از دستم برمی‌آمد، را انجام دادم و تمام هستی‌ام را فدای راه شهدا می‌کنم. به گزارش مازند اسپرت ؛ حرکت ارزشمند و ماندگار امیر حسین حسینی فرنگی‌کار وزن ۹۶ کیلوگرم تیم […]

855نایب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان گفت: با اهدای مدالم به خانواده شهید غواص کوچک‌ترین کاری در راه تبلیغ فرهنگ شهید و شهادت از دستم برمی‌آمد، را انجام دادم و تمام هستی‌ام را فدای راه شهدا می‌کنم.

به گزارش مازند اسپرت ؛ حرکت ارزشمند و ماندگار امیر حسین حسینی فرنگی‌کار وزن ۹۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشور که نخستین مدال مسابقات جهانی کشتی فرنگی خود را به خانواده شهید غواص آملی تقدیم کرد، برای همیشه در اذهان ثبت شده است.

حرکت بزرگی که انجام آن دل شیر می‌خواهد، زیرا تمام هویت یک ورزشکار مدال‌های کسب شده در میادین مختلف جهانی، المپیک، آسیایی و بین‌المللی بوده و اهدای آن به دیگران کار سختی است.

این قهرمان ارزشمند ورزش کشور در گفت‌وگو با فارس بیان کرد: هم‌اکنون در وزن ۹۶ کیلوگرم به‌همراه اعضای تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در حال سپری کردن اردوها هستم.

امیر حسین حسینی افزود: مسابقات جهانی کشتی فرنگی جوانان جهان امسال به میزبانی کشور برزیل برگزار شد و توانستم به‌همراه دو ملی‌پوش دیگر دست به کسب مدال بزنم.

وی با اعلام اینکه از مجموع سه مدال کسب شده ایران در این رویداد مهم، دو مدال را آملی‌ها به گردن آویختند، تصریح کرد: امسال با ورود به میدان جهانی کشتی فرنگی از امام رضا (ع) و شهید سید منصور مهدوی‌نیاکی صمیمانه درخواست کردم تا یار و یاور‌م باشند و مدال نقره‌ام را نذر شهید غواص دست‌بسته آملی کردم.

حسینی گفت: با توجه به اینکه این روزها در اردوی تیم ملی حضور دارم از خانواده‌ام خواستم تا این مدال ارزشمند را به خانواده شهید مهدوی‌نیاکی تقدیم کنند که این مهم با حضور والدین و مسئولان محقق شد.

نایب قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان با اعلام اینکه امیدوارم شهید مهدوی‌نیاکی و خانواده‌اش مدال‌ من را بپذیرند، عنوان کرد: کوچک‌ترین کاری در راه تبلیغ فرهنگ شهید و شهادت از دستم برمی‌آمد، را انجام دادم و تمام هستی‌ام را فدای راه شهدا می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه در مسابقات آسیایی کشتی فرنگی جوانان به همراه علی ارسلان دیگر ورزشکار آملی توانستیم دو مدال ایران اسلامی در این مسابقات را به گردن بیاویزیم و راهی مسابقات جهانی شویم، بیان کرد: در مسابقات جهانی برزیل پس از استراحت در دور اول، مقابل کوین بومان از استونی با نتیجه پنج بر سه پیروز شدم و در دور سوم مقابل سوسلان فانزایف از آذربایجان با نتیجه چهار بر صفر پیروزی را از آن خود کردم.

حسینی گفت: در مرحله نیمه‌نهایی مقابل مرات لوکوایف از روسیه پیروز شدم و در فینال مقابل نیکولاز کاک میلاشویلی از گرجستان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شده و به گردن‌آویز نقره دست پیدا کردم.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز توانست با ۳۱ امتیاز به جایگاه ششم دنیا برسد.

پاسخی بگذارید