تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
نام نویسنده: sobhan

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ جدید ۴ وزن المپیکی را اعلام کرد که عاشورزاده، خدابخشی، حجی‌زواره، اسبقی و مردانی، در بین تکواندوکاران ایران بهترین جایگاه را دارند. به گزارش مازند اسپرت ، رده‌بندی تکواندوکاران المپیکی در ماه سپتامبر را اعلام شد و امتیازات این ماه تا پایان رقابت های اگوست ۲۰۱۵ محاسبه شده است. امتیازات مرحله […]

farzanفدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ جدید ۴ وزن المپیکی را اعلام کرد که عاشورزاده، خدابخشی، حجی‌زواره، اسبقی و مردانی، در بین تکواندوکاران ایران بهترین جایگاه را دارند.

به گزارش مازند اسپرت ، رده‌بندی تکواندوکاران المپیکی در ماه سپتامبر را اعلام شد و امتیازات این ماه تا پایان رقابت های اگوست ۲۰۱۵ محاسبه شده است.

امتیازات مرحله اول مسابقات گرندپریکس (G4) در سال ۲۰۱۵ که در مسکو روسیه برگزار شد و همچنین مسابقات آزاد آمریکا (G1)، در این رنکینگ محاسبه شده است که تکواندوکاران تیم ملی کشورمان در مسابقات گرندپریکس با ترکیب فرزان عاشورزاده، ابوالفضل یعقوبی، علیرضا نصرآزادانی و مسعود حجی زواره در گروه مردان و کیمیا علیزاده، شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده در گروه زنان، حضور داشتند و دو مدال طلا (عاشورزاده و علیزاده) و یک برنز (یعقوبی) را بدست آوردند.

در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۱ به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۷۵ و ۵۰ درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ ۲۵ درصد از امتیازات ماه قبل در سال ۲۰۱۴ کسر خواهد شد که تکواندوکاران کشورمان در ماه اگوست ۲۰۱۴ در مسابقات گرندپریکس قزاقستان و نظامیان جهان (سیزم) شرکت کرده بودند.

 

در پایان دسامبر ۲۰۱۵ هر تکواندوکاری که بتواند در جایگاه اول تا ششم رنکینگ المپیک قرار بگیرد، جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل را بدست می‌آورد.

مردان

•وزن اول المپیک (۵۸- کیلوگرم)

۱- فرزان عاشورزاده از ایران با ۴۳۷/۷ امتیاز

۲- “تاهیون کیم” از کره جنوبی با ۳۷۵/۸۴ امتیاز

۳- “روی باراگانسا” از پرتغال با ۲۴۰/۵۱ امتیاز

۳۷- هادی مستعان از ایران با ۶۶/۱ امتیاز

۳۸- آرمین هادی پور از ایران با ۶۶ امتیاز

۴۹- محمد کاظمی از ایران با ۵۱/۲۴ امتیاز

پاسخی بگذارید