تاریخ: ۱۳:۴۶ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا
وزیر ورزش و جوانان: کبدی ایران همچنان در آسیا و جهان آقایی می کند/ جوانان ایرانی ظرفیت بالایی در کبدی دارند

دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز با رئیس و اعضاء هیات رئیسه فدراسیون کبدی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

وزیر ورزش و جوانان در محل کار خود با رئیس و اعضاء هیات رئیسه فدراسیون کبدی در خصوص برنامه های مهم و آتی این رشته دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صمیمی که صبح امروز برگزار شد ابتدا محمدرضا مقصودلو رئیس فدراسیون کبدی گزارشی از روند رو به رشد کبدی، کسب عناوین مختلف در سطح بین المللی و همچنین نیاز ها و درخواست های جامعه ورزش کبدی از وزیر ورزش و جوانان را ارائه کرد و در ادامه  نایب رئیس بانوان، دبیر و اعضا هیات رئیسه فدراسیون کبدی قبل سخنان دکتر سلطانی فر گزارش های مختلفی ارائه کردند.

دکتر سلطانی فر پس از شنیدن صحبت های حاضرین در ابتدا از حضور میلیونی و خلق حماسه ۲۹ اردیبهشت ماه توسط ملت بزرگ ایران و همچنین انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران تقدیر و تشکرد و در ادامه اظهار داشت: ورزش کبدی ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران باستان دارد، بازیهای بومی محلی برای از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است. کبدی این فرصت را به جوانان با استعداد روستایی می دهد که بتوانند لباس مقدس تیم ملی را به تن کنند و ما باید برای محقق کردن این اتفاق مهم یعنی توجه به جوانان روستایی برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

وی در ادامه  گفت: هندوستان مهد کبدی آسیا و جهان است اما همواره شاهد موفقیت های کبدی کاران ایرانی در سطح آسیا و جهان بوده ام، بویژه بانوان کبدی کار که سهم زیادی در این موفقیت ها دارند و اعتقاد دارم باید با جدیت بیشتر دنبال حق و حقوق بانوان در ورزش باشیم. فدراسیون های جهانی رشته های مختلف بانوان محجبه ایرانی را پذیرفته اند و امروز شاهد حضور بیشتر بانوان در مسابقات بین المللی هستیم. از مسئولان فدراسیون کبدی می خواهم که در بخش بانوان فعالیت شان  را افزایش دهند تا ورزشکاران بیشتری جذب این رشته شوند.

دکتر سلطانی فر در پایان با اشاره به اهمیت موضوع استعدادیابی در ورزش خاطر نشان کرد: کبدی یک وزش بومی و محلی ایران است و فدراسیون می تواند با استعدادیابی در روستاهای کشور همچنان در سطح آسیا و جهان آقایی کند. در امر استعدادیابی باید به تمامی رده های سنی توجه شود و یقین دارم ورزش کبدی درایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است.

وزیر ورزش و جوانان: کبدی ایران همچنان در آسیا و جهان آقایی می کند/ جوانان ایرانی ظرفیت بالایی در کبدی دارند

پاسخی بگذارید