تاریخ: ۱۲:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
نام نویسنده: المیرا قاسم تبار

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از داوران ۲۴ کشور برای قضاوت دیدارهای دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی استفاده می‌کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ در سه سطح و با حضور ۳۶ کشور برگزار می‌شود که در سطح یک این مسابقات ۱۲ تیم برزیل، ایتالیا، لهستان، ایران، صربستان، آمریکا، کانادا، بلژیک، فرانسه، روسیه، بلغارستان و آرژانتین با یکدیگر رقابت می‌کنند.

دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ از ۱۲ خردادماه با دیدار فرانسه و بلغارستان شروع می‌شود و در مدت سه هفته با ۵۴ دیدار پیگیری خواهد شد که فدراسیون جهانی والیبال از داوران بین‌المللی ۲۴ کشور برای قضاوت این بازی‌ها استفاده خواهد کرد.

کشور ایتالیا با چهار داور، بیشترین آمار داوران قضاوت کننده در دور مقدماتی لیگ جهانی دارد و از ایران نیز محمد شاهمیری برای دو هفته دور مقدماتی دعوت شده است. همچنین مسعود یزدان‌پناه داور ذخیره بازی‌های هفته دوم لیگ جهانی در تهران خواهد بود.

در دور مقدماتی سطح یک لیگ جهانی داوران ۲۴ کشور اسپانیا، جمهوری دومینیکن، ژاپن، مصر، صربستان، ایتالیا، اسلوونی، روسیه، آرژانتین، پورتوریکو، ایران، لهستان، آمریکا، تونس، برزیل، مکزیک، بحرین، بلغارستان، اسلواکی، چین، فرانسه، امارات، قطر و بلژیک قضاوت خواهند کرد.

بر این اساس فهرست داوران دور مقدماتی سطح یک به قرار زیر است:

** هفته اول (۱۲ تا ۱۴ خرداد):

الف. شهر پیزارو، ایتالیا (برزیل، لهستان، ایتالیا، ایران):
۱٫ دِنی سزپیداس (جمهوری دومینیکن)
۲٫ شین موراناکا (ژاپن)
۳٫ نصر شعبان (مصر)
۴٫ ولادیمیر سیمونوویچ (صربستان)
۵٫ آندرآ پوئیچر (ایتالیا داور ذخیره)

ب. شهر نوویساد، صربستان (بلژیک، کانادا، صربستان، آمریکا)
۱٫ یورای موکری (اسلووکی)
۲٫ آندری زنوویچ (روسیه)
۳٫ هرنان کازامیکیلا (آرژانتین)
۴٫ یوزمر پرِز (پورتوریکو)
۵٫ میرکو یاکوویچ (صربستان داور ذخیره)

ج. شهر سورگات، روسیه (فرانسه، بلغارستان، روسیه، آرژانتین)
۱٫ محمد شاهمیری (ایران)
۲٫ فابریزیو پاسکالی (ایتالیا)
۳٫ وویسیچ ماروشِک (لهستان)
۴٫ کِوین کال (آمریکا)
۵٫ الکساندر پاولوف (روسیه داور ذخیره)

** هفته دوم (۱۹ تا ۲۱ خرداد):

الف. شهر تهران. ایران (ایران، صربستان، آرژانتین، بلژیک)
۱٫ توفیک بودایا (تونس)
۲٫ سیمونه سانتی (ایتالیا)
۳٫ راجریو اسپیکالسکی (برزیل)
۴٫ لوئیس ماسیاس (مکزیک)
۵٫ مسعود یزدان پناه (ایران داور ذخیره)

ب. شهر وارنا، بلغارستان (بلغارستان، کانادا، لهستان، برزیل)
۱٫ فابریزیو سالتالیپی (ایتالیا)
۲٫ یوری رامیرِز (جمهوری دومینیکن)
۳٫ فابیان کونسیا (آرژانتین)
۴٫ جعفر علی (بحرین)
۵٫ دوبومیر دوبرف (بلغارستان داور ذخیره)

ج. شهر پائو، فرانسه (فرانسه، روسیه، آمریکا، ایتالیا)
۱٫ ولادیمیر سیمونوویچ (صربستان)
۲٫ یورای موکری (اسلووکی)
۳٫ پائولو تورچی (برزیل)
۴٫ لیو جیانگ (چین)
۵٫ اولیویر جیلت (فرانسه داور ذخیره)

** هفته سوم (۲۵ تا ۲۸ خرداد):

الف. شهر کوردوبا. آرژانتین (آرژانتین، صربستان، بلغارستان، برزیل)
۱٫ محمد شاهمیری (ایران)
۲٫ آندری زنوویچ (روسیه)
۳٫ کِوین کال (آمریکا)
۴٫ نصر شعبان (مصر)
۵٫ مارسِلو پیورِبان (آرژانتین داور ذخیره)

ب. شهرهای کاتوویسا و لودز، لهستان (لهستان، ایران، آمریکا، روسیه)
۱٫ آندرسون کاسادور (برزیل)
۲٫ حمید الروسی (امارات)
۳٫ فابریزیو پاسکالی (ایتالیا)
۴٫ گوران گرادینسکی (صربستان)
۵٫ پاول بورکیویکس (لهستان داور ذخیره)

ج. شهر آنتورپ، بلژیک (بلژیک، ایتالیا، فرانسه، کانادا)
۱٫ ماریو برنائولا (اسپانیا)
۲٫ وویسیچ ماروشِک (لهستان)
۳٫ ابراهیم النعمه (قطر)
۴٫ هرنان کازامیکیلا (آرژانتین)
۵٫ ویم کمبری (بلژیک داور ذخیره)/fars

 

پاسخی بگذارید