تاریخ: ۱۱:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم فوتبال پرسپولیس در شرایطی برابر نماینده قطر به تساوی رسید و کارش برای صعود به مرحله بعد سخت شد که دو ستاره این تیم در لیگ شانزدهم نمایش دور از انتظاری داشتند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سرخپوشان تهرانی که عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم را به خود اختصاص داده بودند در شرایطی سخت و به لطف پیروزی الهلال برابر الریان به مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند تا در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف لخویا قطر بروند.

دیدار رفت دو تیم روز سه شنبه درحالی به میزبانی پرسپولیس برگزار شد که به واسطه حکم انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، سرخپوشان از حضور تماشاگرانشان محروم بودند و همین امر تاثیر زیادی در روند هجومی این تیم گذاشت.

با این حال نبودن تماشاگران هم نمی توانست تنها دلیلی باشد که پرسپولیس در دیدار رفت لخویا را شکست ندهد. این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد که مهدی طارمی آن را از دست داد و بازیکنان دیگر هم چند موقعیت عالی را از دست دادند تا در نهایت بازی بدون گل به پایان برسد.

در کنار این اتفاق چند بازیکن دیگر سرخپوشان هم نمایش همیشگی را نداشتند. یکی از این بازیکنان محسن مسلمان هافبک طراح پرسپولیس بود که به واسطه عملکرد نه چندان خوبش در این بازی با تصمیم برانکو تعویض شد.

مهدی طارمی و محسن مسلمان دو بازیکن تاثیرگذار پرسپولیس در لیگ شانزدهم بودند که اتفاقا علاوه بر داخل زمین در بیرون فوتبال هم رابطه بسیار نزدیکی باهم دارند و تقریبا اکثر ساعات شبانه روز را با هم سپری می کنند و رفت و آمدهایشان با هم است.

این دو بازیکن که در اوج دوران فوتبال خود قرار دارند اما مراقبت زیادی از زندگی حرفه ای خود نمی کنند و شاید دلایل افت آنها به همین مسائل برگردد که تمرکزشان را از روی فوتبال گرفته است. مسلمان و طارمی قطعا می توانند تا سالها در پرسپولیس بدرخشند و مردان محبوب و تاثیرگذار این تیم باشند به شرط آنکه قدر خود را بدانند.

مراقبت از زندگی حرفه ای فوتبالیست ها در مرحله اول به خودشان ارتباط دارد و در عنان کار در اختیار خودشان است و در مرحله بعد باشگاه هم باید نظارت بهتر و تاثیرگذاری روی رفتار حرفه ای و زندگی شخصی آنها داشته باشد.

بودند بازیکنانی که در همین پرسپولیس و یا استقلال درخشش خوبی داشتند و می توانستند سالها برای فوتبال ایران افتخارآفرینی کنند اما به واسطه انتخاب دوستان منفعت طلب خارج از فوتبال لطمه دیدند و خیلی زود دوران ورزشی خود را پایان یافته دیدند.

پرسپولیسی ها باید مراقب اطرافیان خود باشند و اجازه ندهند برخی افراد زندگی خارج از فوتبال آنها را تحت تاثیرقرار دهند و آنها را به بیراهه ببرند. همواره در کنار تیم های پرطرفدار هستند افرادی که دنبال منافع خاص خودشان هستند. افرادی که معمولا وضعیت مالی بسیار خوبی دارند و فقط می خواهند کنار فوتبالیست های مشهور باشند و با آنها عکس بگیرند و در مهمانی های آنچنان حضور داشته باشند.

یکی از این افراد «آقازاده» یکی از مردان ثروتمند ایران است که دارای برند مشهوری در مواد بهداشتی است. این آقازاده با ستاره های پرسپولیس رابطه خوبی دارد و زندگی خارج از فوتبال آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

مسئولان باشگاه پرسپولیس که این بازیکنان را تحت قرارداد دارند و پول خوبی هم به آنها پرداخت می کنند باید کمی هم از زندگی شخصی بازیکنانش مراقبت کنند تا آنها در یکی از حساس ترین بازیهای فصل لیگ قهرمانان آسیا اینچنین دچار افت نشوند.

قطعا هدف گروه ورزشی خبرگزاری مهر هشدار به فوتبالیست ها برای بهبود فنی و کیفی آنها در ترکیب تیم هایشان است و به هیچ عنوان قصد تخریب چهره بازیکنان را ندارد. اما لازم بود به مسئولان باشگاه و بازیکنان هشدار دهیم که به سوابق بازیکنان پرحاشیه گذشته نگاهی بیندازند تا ببینند افراد سودجو و آقازاده ها چطور زندگی ورزشی آنها را نابود کردند و به دوران فوتبالشان خیلی زود پایان دادند./مهر

پاسخی بگذارید