تاریخ: ۱۸:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاثیر بازی با لخویا بر خودش را با عبارت «مخلوطی از غم و شادی» توصیف کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز تیمش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از بازی لخویا غم و شادی در من مخلوط شد. غمگینی به خاطر عدم برد و خوشحالی بابت بازی خوب.

وی افزود: ما در بازی دیروز از لحاظ نظم تاکتیکی و انضباطی بسیار عالی بودیم. برای این که بازی را ببریم همه کار کردیم و موقعیت بسیار خوبی روی دروازه حریف ایجاد کردیم که متاسفانه قدر این فرصت‌ها را ندانستیم. در واقع باید بگویم تنها کاری که نکردیم، گل زدن بود. در حالی که حریف حتی یک فرصت گل هم روی دروازه ما ایجاد نکرد. آنها در واقع حرفی برای گفتن نداشتند جز این که یک شوت از راه دور زدند که به تیر دروازه برخورد کرد. ما ۷ موقعیت صد درصد گل داشتیم و کنترل بازی در اختیار ما بود. این همان چیزی بود که من می‌خواستم.

برانکو خاطر نشان کرد: مسئله‌ دیگر که باید به آن اشاره کنم تمرکز بالای بازیکنان ما مخصوصاً در خط دفاع بود. مدافعان ما به خاطر تمرکز بالای‌شان حتی یک موقعیت گل هم به حریف ندادند، در حالی که در بازی با الریان به خاطر عدم تمرکز ما نزدیک بود در تهران گل بخوریم.  در کل پرسپولیس دیروز روی اصلی که من بر آن اصرار دارم بازی کرد. پرسینگ بالا در زمین حریف و تحت فشار قرار دادن آنها همراه با ایجاد موقعیت گل، این شرایط را ما در حالی ایجاد کردیم که در ورزشگاه بدون تماشاگرمان بازی می‌کردیم. از طرفی هوا هم بسیار گرم بود. من به بازیکنانم تبریک می‌گویم که تا این حد خوب بازی کردند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس یاد آور شد: نیمه اول بازی ما با لخویا تمام شده است و یک ۹۰ دقیقه دیگر که نیمه دوم بازی است، در دوحه باقی مانده است. نتیجه پیروزی در دسترس ما است. خیلی مهم بود که ما در ورزشگاه آزادی گل نخوردیم آن هم با وجود این که خیلی ریسکی بازی کردیم.

وی همچنین با اشاره به عدم تمرکز مهاجمانش در زدن ضربات آخر نیز تصریح کرد: بازی اولی نیست که ما در زدن ضربات آخر تمرکز نداریم. در بازی با الریان ۱۵ موقعیت گل را از دست دادیم، مقابل الهلال هم همین‌طور. متاسفانه این روند همچنان ادامه دارد و یکی از دلایلش این است که ما در طول بازی بیش از حد تهاجمی بازی کرده و حریف را تحت فشار قرار می‌دهیم. شاید این دوندگی زیاد باعث شود بازیکنان در زدن ضربات آخر کم بیاورند و آن نشاط و تمرکزی که باید داشته باشند، ندارند. من به عنوان سرمربی تیم بخشی از این مشکل را به گردن می‌گیرم.

برانکو در واکنش به اظهار نظر خبرنگاری راجع به این که پرسپولیس در صورت تساوی با گل در قطر هم می‌تواند راهی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا شود، عنوان کرد: بله من بابت این مسئله خوشحالم به این خاطر می‌گویم نتیجه در حال حاضر به نفع ما است، چرا که اگر آنجا بتوانیم گل بزنیم شرایط برای حریف خیلی سخت خواهد شد. بر همین اساس می‌گویم نتیجه برای صعود در دسترس است. اگر خاطرتان باشد در مقطعی به خاطر تفاضل با الهلال با وجود این که مقابل این تیم ۲ نتیجه مساوی داشتیم به مشکل می‌خوردیم از این جهت که آنها در بازی که میزبان بودند نتیجه یک بر یک شد و در بازی که ما میزبان بودیم بازی بدون گل مساوی شد. /تسنیم

پاسخی بگذارید