تاریخ: ۱۸:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سه نماینده فوتبال کشورمان بازی‌های دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را انجام دادند که حاصل آن یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس سه نماینده کشورمان در بازی رفت خود در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل حریفان اماراتی، قطری و عربستانی به میدان رفتند و حاصل این سه دیدار یک پیروزی، یک مساوی و یک شکست بود. در این سه بازی که هر سه هم خانگی بود، تیم های ایران دو گل زده و دو گل خورده داشتند و استقلال تهران بهترین نتیجه و استقلال خوزستان بدترین نتیجه را گرفتند.

استقلال تهران تنها تیمی بود که در این مرحله به پیروزی رسید تا بیش از سایر تیم‌های ایرانی در بازی برگشت به کسب نتیجه لازم و صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا امیدوار باشد.

پرسپولیس تهران در خانه مقابل لخویا با تساوی بدون گل متوقف شد تا کارش برای دیدار برگشت در خانه حریف قدری سخت باشد. استقلال خوزستان نیز تنها تیمی بود که در روز اول شکست خورد. آبی‌های خوزستانی در دیداری میزبان گونه در مسقط پایتخت کشور عمان میزبان الهلال عربستان بودند و در حالی که ابتدا با یک گل از حریف خود پیش افتاده بود، در نهایت بازی برده را واگذار کردند تا تنها تیم بازنده ایرانی این روز باشند.

تیم‌های ایرانی در سه بازی خود دست به دو کلین شیت زدند و تنها تیمی که در این دور از بازی ها گل خورد، تیم استقلال خوزستان بود که دوبار تسلیم تیم الهلال شد.

تنها تیم ایرانی که در این دور موفق به گلزنی نشد، پرسپولیس تهران بود. این تیم در حالی تنها تیم ایرانی بود که از گل زدن عاجز ماند که صاحب یک ضربه پنالتی هم شده بود و مهدی طارمی این پنالتی را از دست داد.

کاوه رضایی از استقلال تهران و حسن بیت سعید از استقلال خوزستان تنها بازیکنان ایرانی بودند که در این روز موفق به گل زدن شدند. با توجه به این که کاوه رضایی از روی نقطه پنالتی گل زد، بیت سعید تنها بازیکن ایرانی بود که در جریان بازی موفق به باز کردن دروازه شده بود.

دیدار پرسپولیس و لخویا تنها دیدار بین دو تیم از غرب آسیا در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی بود که بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید. /مهر

پاسخی بگذارید