تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مربی پرسپولیس گفت: مهدی طارمی اولین بار نیست که پنالتی از دست می‌دهد و طبیعی است با انتقاداتی که از او می شود غریبه نیست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کریم باقری در مورد تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل لخویا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی، اظهار داشت: بازی سنگین و با کیفیتی را شاهد بودیم و بازیکنان ما مقابل تیم قدرتمند لخویا بازی قابل قبول و برتری را انجام دادند. در این بازی به اندازه کافی بدشانس بودیم چرا که هم موقعیت‌های زیادی را هدر دادیم و هم اینکه یک پنالتی‌مان از دست رفت.

توانایی شکست لخویا در قطر را داریم
وی با بیان اینکه نمی شود از بازیکنان پرسپولیس خرده گرفت، یادآور شد: به خوبی لخویا را آنالیز کرده بودیم و می‌دانستیم حریف بازیکنان خارجی با کیفیتی دارد که نباید آنها را آزاد گذاشت. هدف‌مان این بود که از تک موقعیت‌های‌مان استفاده کنیم از این جهت که در چنین بازی‌های نزدیکی باید قدر کوچکترین فرصت‌ها را دانست. متاسفانه ما از هیچ یک از موقعیت‌ها بهره نبردیم و این مسئله کارمان را برای بازی برگشت سخت خواهد کرد. البته اعتقاد من این است که می‌توانیم لخویا را در قطر شکست دهیم و با همت بازیکنان این اتفاق رخ خواهد داد.

خیلی مهم بود که گل نخوردیم
مربی پرسپولیس یکی از اتفاقات خوب دیدار تیمش با لخویا را بسته ماندن دروازه بیرانوند دانست و تصریح کرد: خیلی مهم بود که در این بازی گل نخوریم و این اتفاق خوبی است. شاید اگر بازی یک بر یک می‌شد امیدواری ما برای بازی برگشت کمتر بود اما حالا شرایط فرق می‌کند و ما با تساوی با گل در بازی برگشت تیم صعود کننده خواهیم بود. فراموش نکنید ما در این بازی از حمایت تماشاگران خود هم محروم بودیم و این موضوع تاثیر منفی روی تیم گذاشت.

طارمی خوب پنالتی می‌زند
باقری در واکنش به هجمه‌ای که بعد از بازی پرسپولیس و لخویا روی مهدی طارمی ایجاد شد، عنوان کرد: طبیعی است که وقتی پرسپولیس در یک بازی مهم موقعیت‌های زیادی را از دست بدهد چنین هجمه‌هایی روی بازیکنان و مهاجمان تیم ایجاد شود. نه تنها طارمی بلکه همه بازیکنان تیم ما سعی کردند بهترین نمایش ممکن را ارائه دهند و در این بین موقعیت‌های زیادی هم از دست رفت. فوتبال همین است و اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی زیاد در آن رخ می‌دهد. مهدی هم اگر پنالتی زد به خاطر این بود که در روزهای اخیر در تمرینات همه توپ‌های خود را در ضربات پنالتی گل ‌می‌کرد.

بازیکن بدون اجازه پنالتی نمی‌زند
وی در پاسخ به این سوال که آیا طارمی واقعا پنالتی‌زن اول پرسپولیس است یا نه؟ گفت: مسلما وقتی سرمربی تیم به بازیکنی اجازه می‌دهد پشت ضربه پنالتی بایستد او پنالتی زن اول تیم است هیچ بازیکنی سرخود پشت ضربه پنالتی نمی‌ایستد. در این مورد نمی‌شود از کسی خرده گرفت. بازیکنان بزرگ هم در بازی‌های حساس پنالتی از دست می‌دهند.

طارمی جبران می‌کند
مربی پرسپولیس در خاتمه راجع به اینکه انتقادات صورت کرفته از طارمی باعث نخواهد شد او روحیه‌اش را از دست بدهد، به تسنیم گفت: طارمی بار اولش نیست که پنالتی از دست می‌دهد و خیلی با شرایط بوجود آمده غریبه نیست. او به اندازه کافی با تجربه شده است و خوب می‌داند در چه تیم بزرگی بازی می‌کند و در این مواقع چطور باید عمل کند. ما یک بازی فوق‌العاده حساس دیگر مقابل لخویا پیش‌رو داریم و لازم است در شرایط فعلی اتحاد‌مان را حفظ و فقط روی بازی آینده تمرکز کنیم. مهدی هم فرصت جبران دارد و انشالله در بازی برگشت با گلزنی شرایط را به سود خودش تغییر خواهد داد./تسنیم

پاسخی بگذارید