تاریخ: ۱۸:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

دبیر فدراسیون کاراته گفت: ابتدا قرار بود افسانه به باکو برود و باقری به قزاقستان اعزام شود اما شرایطی پیش آمده که این ۲ باید درمسابقات انتخابی شرکت کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محسن آشوری در مورد نحوه انتخاب تیم‌های ملی اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا عنوان کرد: روز پنج‌شنبه و جمعه برای تمام رده‌ها انتخابی برگزار می‌کنیم تا شایسته‌ترین نفرات برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شوند. در کاتای انفرادی بانوان نیز ابتدا قرار بود نگین باقری به رقابت‌های قهرمانی آسیا برود و مهسا افسانه در بازی‌های کشورهای اسلامی حاضر شود اما شرایطی پیش آمده که با توجه به‌ آن تصمیم بر این شد که این ۲ نفر ۱۷ خرداد با هم مبارزه انتخابی بزنند.

وی در مورد حضور حمیده عباسعلی در رقابت‌های انتخابی نیز گفت: او نیز مثل مابقی نفرات در مسابقات انتخابی شرکت می‌کند و اتفاقا خودش نیز مایل بود که مانند دیگر نفرات در این میدان حاضر شود.

دبیر فدراسیون کاراته در مورد تغییرات احتمالی در کادر فنی تیم ملی مردان اظهار داشت: تغییری در کادر نداریم ما با توجه به شرایط حضور نفرات در باکو قطعا کادر فنی در مورد تغییر رویکرد و برنامه‌هایش تصمیماتی خواهد داشت.

آشوری در پاسخ به این سوال که آیا نفرات در بازی‌های کشورهای اسلامی از لحاظ بدنی با مشکل روبرو شده بودند یا خیر نیز پاسخ داد: صحبت در مورد بدنسازی و مسائل اینچنینی در حوزه وظایف من نیست و این موضوع مربوط به کادر فنی و مربی بدنساز است. اما به هر صورت قطعا جلساتی در مورد این مسائل در کادر فنی برگزار و در این مورد مشورت می‌شود تا به امید خدا بهترین آمادگی را در مسابقات داشته باشیم.

او در مورد درخواست برخی کشورها برای جذب حسین روحانی به عنوان مربی نیز گفت: بله برخی کشورها مثل ازبکستان به دنبال استفاده از او هستند و کارهای اولیه در حال انجام است. در کل علی‌رغم اینکه روحانی ظرفیت بالایی برای کاراته کشور است اما به هر حل حضور مربیان ایرانی در دیگگر کشورها به نوعی نمای قدرت کاراته ایران نیز هست.

مدیر سازمان تیم‌های ملی کاراته در مورد مشخص شدن سرمربی تیم ملی بانوان نیز گفت: دستاورد خوبی از چیدمان فعلی مربیان داشتیم و از برآیند همگرایی موجود نتیجه خوبی در باکو گرفته‌ایم. با همین روش ادامه خواهیم داد و امیدوارم در قزاقستان نیز شاهد درخشش بانوان کاراته در آسیا باشیم.

وی در مورد بدهی‌های جا مانده از دوران سرپرست قبلی فدراسیون نیز گفت: کماکان با این بدهی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنیم و تنها توانستیم مقداری از طلب آژانس هواپیمایی و برخی بدهی‌های کم دیگر را بدهیم./تسنیم

پاسخی بگذارید