تاریخ: ۱۰:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

عضو هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان گفت: قرارداد بنتو یک ساله است و مطمئن باشید از لحاظ دستمزد این مربی یکی از پایین‌ترین قراردادهای لیگ را خواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمدرضا شریف ، در خصوص حضور پائولو سرژیو بنتو در تهران برای مذاکره با باشگاه فولاد خوزستان اظهار داشت: این مربی روز گذشته (شنبه) در تهران با اعضای هیئت مدیره باشگاه دیدار کرد و با توجه به شروطی که ما مطرح کردیم و همچنین سابقه کار این مربی در تیم‌های مطرح، توافقات ابتدایی صورت گرفت. قرار شد سرژیو علاوه بر هدایت تیم بزرگسالان بر تمام تیم‌های پایه باشگاه اعم از تیم ب، امید و پایه باشگاه نظارت داشته باشد که او این شرط را قبول کرد.

وی عنوان کرد: امروز (یکشنبه) قرار است سرژیو در خوزستان حاضر شود و از امکانات باشگاه بازدید کند و کارهای نهایی قرارداد را انجام دهد. این مربی سابقه و نتایج درخشانی را در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا دارد و در تیم‌های بزرگی مانند اسپورتینگ لیسبون سابقه کار دارد و در بالاترین سطح مربیگری دنیا حضور داشته است. پائولو سرژیو بنتو ۴۹ ساله و علاوه بر انرژی و نیروی جوانان  از بالاترین مدرک مربیگری دنیا برخوردار است.

شریف  تصریح کرد: به دنبال گزینه‌ای بودیم تا مکتب از بین رفته فولاد را مجددا احیا کند و علاوه بر کسب نتیجه مجددا آکادمی باشگاه فولاد را رونق ببخشیم. بنتو در اولین جلسه با توضیحات و همچنین برنامه‌هایی که مدنظر داشت ما را تحت تاثیر قرار داد. همچنین قرار شد به جهت جانشین پروری که از اهداف باشگاه فولاد است از مربیانی خوزستانی نیز در کنار خود استفاده کند.

عضو هیئت مدیره باشگاه فولاد در پاسخ به این سوال که بنتو دستیار خارجی نخواهد داشت، گفت: اگر او نیازی به دانش مربیان تمرین دهنده یا مربی دروازه‌بان داشته باشد می‌تواند از همکاران خود استفاده کند اما ما به دنبال این هستیم بیشتر از مربیان داخلی استفاده کند.

شریف در خصوص مدت و مبلغ  قرارداد سرژیو عنوان کرد: طبیعتا در ابتدای کار قرارداد ما یک ساله خواهد بود اما شرط تمدید قرارداد را حتما مدنظر خواهیم داشت. سرژیو بنتو در جلسه با ما نشان داد که به دنبال مسائل مالی نیست و خیلی خوب با شرایط مالی ما کنار آمد. این حق رسانه‌ها است که از قرارداد این مربی اطلاع داشته باشند اما با توجه به اینکه یک طرف این قرارداد این مربی است و هنوز رسما قرارداد امضا نشده بهتر است در آینده در این خصوص صحبت شود اما مطمئن باشید از لحاظ دستمزد این مربی یکی از پایین‌ترین قراردادهای لیگ را خواهد داشت.

وی یادآور شد: خوشبختانه با هزینه متعارف با این مربی به توافق رسیدیم و امیدوارم قرارداد به زودی نهایی شود. یکی از دلایل اینکه ما قرارداد مناسبی با این مربی به امضا رساند این بود که از مشاوران و دلال‌ها استفاده نکردیم و با مکاتبه با مراکز رایگان فیفا و یوفا که مربیان را معرفی می کنند با گزینه‌های زیادی آشنا شدیم. گزینه‌های برزیلی, کروات، فرانسوی، چند پرتغالی دیگر و صربستانی نیز در بین گزینه‌های ما وجود داشتند اما هیچ کدام کارنامه این مربی و شرایط مورد نظر ما را نداشتند.

عضو هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که به این مربی فرصت داده خواهد شد به تسنیم گفت: ما با توجه به برنامه محور بودن این مربی بسیار خوشبین به نتیجه‌‌گیری در لیگ برتر هستیم و هدفگذاری ما در این فصل این است ضمن اینکه ریخت و پاش زیادی نداشته باشیم به دنبال قهرمانی در لیگ برتر یا کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باشیم. باشگاه استقلال امسال نشان داد که با بازیکنان جوان می‌توان به این مهم رسید. استقلال در دیدار برگشت لیگ برتر امسال در شرایطی مقابل ما به پیروزی رسید که مجموع قرارداد بازیکنان این تیم از تیم ما کمتر بود./تسنیم

پاسخی بگذارید