تاریخ: ۱۰:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم ملی والیبال ایران در مسابقه ای تدارکاتی و دوستانه مغلوب لهستان شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور در لیک جهانی ۲۰۱۷ والیبال آماده می‌کند و هم اکنون در اردوی برون مرزی به سر می‌برد، از ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه شب گذشته در یک دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی لهستان رفت.

این دیدار در سالن اسپودک در شهر کاتوویتسه در مقابل ۱۱ هزار تماشاگر لهستانی برگزار شد و ملی پوشان ایران ۳ بر صفر مغلوب تیم میزبان شدند.

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، میلاد عبادی پور و مجتبی میرزاجانپور به میدان فرستاد و از مهدی مرندی در دریافت و از مصطفی حیدری برای توپ گیری استفاده کرد. در آن سوی دیگر میدان هم «دجورجی» سرمربی تیم ملی والیبال لهستان بازی را با ترکیب ژیزگا، کنارسکی، کوبیاک، کورک، بینیک، لمانسکی، زاتورسکی (لیبرو) آغاز کرد.

در ست اول، دو تیم رقابت پایاپایی را آغاز کردند و وقت استراحت اول نیز به سود تیم ایران به دست آمد. در فاصله زمانی وقت استراحت، طی مراسمی لیبرو تیم لهستان که با شماره ۳۲۱ (تعداد بازی‌های ملی‌اش) در زمین حاضر شده بود، برای همیشه از تیم ملی والیبال لهستان خدا حافظی کرد. در ادامه بازی دو تیم رقابت نزدیکی را به نمایش گذاشتند ولی هرچه به پایان ست نزدیک شدیم این لهستان میزبان بود که فاصله امتیازات خود را زیاد کرد و در نهایت این ست ۲۵ بر ۱۹ به سود لهستان به پایان رسید.

ست دوم نیز ایران با ترکیب ست اول در زمین مسابقه حاضر شد. از همان ابتدا ایران چند امتیاز از لهستان پیش افتاد ولی از وقت استراحت دوم لهستان فاصله را کم کرد و حتی از ایران پیش افتاد. تعویض کولاکوویچ و آوردن فرهاد قائمی به جای مجتبی میرزاجانپور هم نتوانست جلوی لهستان را بگیرد تا این ست هم ۲۵ بر ۱۹ به سود لهستان تمام شد.

در ست سوم هم ایران از حریف خود پیش بود و وقت استراحت اول ۸ بر ۷ به سود شاگردان ایگور به پایان رسید، اما لهستان به سرعت بازی را مساوی کرد و وقت استراحت دوم را ۱۶ بر ۱۰ به سود خود تمام کرد. کولاکوویچ در این ست علاوه بر قائمی از رضا قرا هم استفاده کرد تا بتواند اختلاف ایجاد شده را به حداقل برساند و تا حدودی هم موفق شد تا جایی که امتیاز دو تیم در ست سوم به ۲۳ بر ۲۱ به نفع لهستان رسید اما در نهایت تیم میزبان با حمایت ۱۱ هزار تماشاگر ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید/تسنیم

پاسخی بگذارید