تاریخ: ۱۲:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

کاپیتان تیم ملی گفت: واقعا متاسفم که وقتی تیم نتیجه زیاد خوبی نمی‌گیرد همه کارشناس می‌شوند و به خودشان اجازه می‌دهند که هر حرفی در مورد بازیکنان و کادر فنی بزند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ذبیح‌الله پورشیب  در مورد انتقادات اخیر نسبت به عملکرد تیم ملی کاراته در بازی‌های کشورهای اسلامی عنوان کرد: واقعا متاسفم که وقتی تیم در یک میدان نتیجه زیاد چشم‌گیری نمی‌گیرد اینچنین مورد تخریب قرار می‌گیرد و همه کارشناس می‌شوند و هر کسی به خودش اجازه می‌دهد که در مورد هر بازیکن و هر مربی حرف بزند.

وی ادامه داد: این تیم در رقابت‌های جهانی با خلق بهترین نتایج قهرمان جهان شد و از سال ۲۰۱۲ تا کنون بهترین نتایج کاراته را رقم زده است. همین تیم در آلمان قهرمان شد ولی با این وجود با یک نتیجه همه چیز را زیر سوال می‌برند. انتقاد خوب است اما بهتر است سازنده باشد نه اینکه ابزاری برای تخریب شود. ورزشکار باید شجاع باشد و من نیز قبول دارم اصلا عملکرد خوبی در باکو نداشتم و تیم تنها یک نشان طلا و یک نشان برنز به دست آورد اما سوال من این است که برای تیم قهرمان جهان چه کار کردند یا چه تقدیری از ملی پوشان داشتند که توقع موفقیت در تمام میادین را دارند.

کاپیتان تیم ملی اظهار داشت: به نحوی روی تیم فشار وارد می‌کنند که تیم در هر مسابقه‌ای محکوم است به موفقیت و این موضوع برای کادر فنی و بازیکنان استرس ایجاد می‌کند. مسابقه هم برد دارد و هم باخت اما نمی‌دانم چرا این موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد. چرا به این موضوع توجه نمی‌شود که امروز با توجه به موفقیت‌های چند سال اخیر کاراته ایران زیر ذره‌بین است و همه نفرات ما از سوی دیگر تیم‌ها مورد آنالیز قرار می‌گیرند. قطعا در این شرایط کار سخت‌تر می‌شود. چرا یک تورنمنت ابزاری می‌شود برای تخریب تیم ملی؟!

پورشیب گفت: مسابقات قهرمانی آسیا پیش‌رو است و همه باید تیم ملی را حمایت کنند تا بهترین نتیجه در این میدان رقم بخورد. باید به این موضوع توجه داشت که با توجه به پیشرفت کشورهای مسلمان در کاراته نتیجه گرفتن در باکو کار ساده‌ای نبود و در تمام تیم‌ها مدعیانی حضور داشتند. تیم ما به یک طلا و یک برنز رسید که به نظر من این نتیجه بدی نبود.

او گفت: اصلا اهل توجیه نیستم و به جرات می‌گویم که در باکو خیلی بد بودم. اولین مرتبه بود که در مسابقه‌ای تنها یک دور در جدول بودم و این در شرایطی بود که به هیچ وجه حریفم از من بهتر نبود اما در کنار تمام این مسائل باید به این نکته توجه کرد که بعد از مسابقات جهانی دائما در مسابقات حاضر بودم و بارها وزنم را کم کردم. این موضوع فشار وارد می‌کند و خستگی به دنبال دارد. کجای دنیا نوشته شده که یک مدال‌آور جهانی باید در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کند مدال بگیرد. بدنم واقعا در باکو خالی بود و این موضوع ربطی به تمرینات نداشت و صرفا به خاطر خستگی بود.

پورشیب در مورد میزبانی آذربایجان از این دوره از بازی‌های کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: میزبانی در کل خوب بود و به شخصا از لحاظ داوری هم مشکلی در مبارزات ندیدم./تسنیم

پاسخی بگذارید