تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان با اشاره به مسابقات بازیهای کشورهای اسلامی گفت: تیم ایران جوان و کم تجربه بود، ولی مبارزات بسیار خوبی را به نمایش گذاشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رضا مهماندوست با بیان مطلب فوق افزود: سطح فنی مسابقات واقعا بالا بود، کشورهایی مانند ایران، ترکیه، آذربایجان، اردن، تونس، مراکش، ازبکستان و قزاقستان در مسابقات جهانی و حتی المپیک صاحب نام هستند و کار بسیار سخت بود، کمیت مسابقات پائین بود و تکواندوکار با چهار مبارزه به فینال رسیده و در صورت پیروزی مدال طلا کسب کرد، ولی به لحاظ کفیبت در سطح بالایی بود.

وی در خصوص داوری ها گفت: قضاوت داوران مانند همیشه بود و هیچ داوری غرض ورزی در قضاوت های خود نداشت. مانند همه مسابقات قبلی اشتباه داوری وجود داشت ولی قصدی در کار نبود. خیلی از بازیکنان ما هم از این بابت لطمه خوردند. قوانین تغییر کرده و در هر «شی هاپ چانگ» شاهد قضاوت متفاوتی بودیم و این کار را برای ورزشکاران و حتی خود داوران سخت کرده بود. هیچ رشته ای مانند تکواندو شاهد تغییرات مداوم نیست.

سرمربی آذربایجان در مورد نتایج این تیم هم  گفت: ما در بخش دختران با ۴ شرکت کننده دو طلا و یک نقره کسب کردیم. در مردان هم که تیم هشت نفره ما چهار طلا، یک نقره و یک برنز بدست آورد. در مجموع نتایج بد نبود. در بخش مردان قهرمان شدیم. در بخش بانوان با مشکل تکواندوکار مواجه هستیم و در کل نتیجه خوبی بود و باید خدا را شکر کنم.

مهماندوست در خصوص تیم اعزامی ایران هم گفت: تیم ایران نتیجه خوبی کسب کرد و در اکثر اوزان به نفرات ما باختند. در کل تیم جوان و کم تجربه ای اعزام شده بود که شاهد مبارزات خوبی از سوی این جوانان با آتیه بودیم. اینها پتانسیل بالای تکواندو ایران را به نمایش گذاشتند و اگر این نفرات رها نشوند و برای آنها برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد. شاهد حضور برخی از آنها در ترکیب اصلی تیم ملی خواهیم بود.

وی در پایان در مورد پیروزی تکواندوکاران آذربایجان برابر نمایندگان ایران در اغلب اوزان هم گفت: من به این مسائل فکر نمی کنم و تمام حواسم متمرکز تیم تحت رهبری خودم است و زمانی برای پرداختن به حواشی ندارم.  برنامه ما در تیم آذربایجان ارائه بهترین مبارزه برابر هر حریفی است. تکواندوکاران ایران هم یکی از رقبای ما در این میدان بودند و نفرات تیم ما بدون توجه به نام کشور رقیب فقط به پیروزی فکر می کردند چرا که در تمرینات روی آن ساعت ها کار کرده بودیم. /مهر

پاسخی بگذارید