تاریخ: ۱۰:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

یاران پورعلی‌گنجی در ورزشگاه مدرن خلیفه فاتح امیرکاپ قطر شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، تیم‌های السد و الریان شب گذشته (جمعه) در فینال امیرکاپ  قطر در ورزشگاه خلیفه به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۲ بر یک السد که مرتضی پورعلی‌گنجی را در ترکیبش دارد، به پایان رسید. الریان ابتدا در دقیقه ۴۹ این بازی توسط تاباتا به گل رسید، اما در ادامه السد با گزنی الهیدوس و حمرون در دقایق ۵۶ و ۹۰ نتیجه را به سود خود تغییر داد.

 مرتضی پورعلی‌گنجی، ملی‌پوش ایرانی در این بازی ۹۰ دقیقه در ترکیب تیم السد بازی کرد. به هنگام برگزاری این بازی جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز در ورزشگاه حضور داشت. به این ترتیب السد شانزدهمین قهرمانی‌ خود در تاریخ رقابت‌های امیرکاپ قطر را با دست آورد. این شصت‌وهفتمین قهرمانی السد در رقابت‌های مختلف بود.

ورزشگاه خلیفه که با این بازی افتتاح شد، اولین ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است که کامل شده است. این ورزشگاه را به «ورزشگاه یخچالی» توصیف کرده‌اند که می‌تواند در دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد، دمای داخل ورزشگاه را با سیستم تهویه مطبوع قدرتمندی که دارد به ۲۶ درجه بالای صفر کاهش دهد.

این ورزشگاه  ۴۰ هزار نفری در سال ۱۹۷۶ تأسیس و برای مسابقات جلام جهانی ۲۰۲۲ بازسازی و مدرن شده است. برای بازسازی این ورزشگاه نیز چیزی در حدود ۷۰ میلیون پوند هزینه شده است.

از ورزشگاه خلیفه به عنوان خنک‌ترین مجموعه ورزشی روباز جهان یاد شده است. سیستم خنک‌کننده‌ای که در ورزشگاه خلیفه به کار رفته، ۴۰ درصد مصرف انرژی کمتری نسبت به فناوری‌های مشابه دارد./فارس

پاسخی بگذارید